Skylo i Sony ogłosili partnerstwo w celu opracowania chipów NB-IoT

| Gospodarka Komunikacja

Skylo, firma satelitarna z San Francisco, i Sony Semiconductor Israel (dawniej Altair Semiconductor) ogłosili partnerstwo w celu opracowania i wdrożenia chipów, które umożliwią łączność za pośrednictwem geostacjonarnych sieci satelitarnych, korzystając z protokołów NB-IoT. Skylo i Sony podkreślają, że będą pierwszymi firmami, które wdrożą układy komunikacyjne NB-IoT współpracujące z sieciami 5G.

Skylo i Sony ogłosili partnerstwo w celu opracowania chipów NB-IoT

- To partnerstwo zapewnia nam możliwość dalszego szybkiego skalowania produkcji i wdrażania urządzeń Skylo Hubs u naszych klientów - mówi Andrew Nuttall, współzałożyciel i dyrektor jednostki ds. technologii.

W styczniu tego roku Skylo wyszedł z trybu stealth, posiadając finansowanie w wysokości 116 mln dolarów i planuje zaoferować ekonomiczne rozwiązania dla urządzeń i czujników do przesyłania danych przez działające satelity geostacjonarne.

Skylo koncentruje się na łączeniu obiektów, takich jak łodzie rybackie i traktory, które często działają poza zasięgiem sieci komórkowych. Wśród inwestorów Skylo są SoftBank, Boeing HorizonX Ventures and Innovation Endeavors, firma kierowana przez byłego CEO Google Erica Schmidta.

Altair, który został przejęty w 2016 roku przez Sony Corp, ogłosił w lipcu 2020 roku, że zmienia nazwę na Sony Semiconductor Israel.

Skylo planuje jeszcze w tym rozpocząć dostarczanie usług komunikacyjnych w Azji Południowej. Klienci uzyskują dostęp do usług Skylo za pośrednictwem przenośnego modemu do komunikacji satelitarnej Skylo Hub.

źródło: Electronics Weakly

Zobacz również