Sony przewiduje spadek sprzedaży sensorów obrazu o 11,8%

| Gospodarka Optoelektronika

Firma Sony oszacowała, że ​​sprzedaż czujników obrazu CMOS (CIS - CMOS Image Sensor) w roku fiskalnym 2020 (kwiecień 2020 - marzec 2021) spadnie o 11,8%, w porównaniu z szacowanym wcześniej spadkiem na poziomie 6,5%. To głównie wynik zmniejszonego popytu na telefony komórkowe, który według Digitimes Research może się w 2020 r. skurczyć o 10%.

Sony przewiduje spadek sprzedaży sensorów obrazu o 11,8%

Do skorygowania w dół prognoz dotyczących sprzedaży CIS skłonił Sony również wpływ pandemii, amerykański zakaz handlu z Huaweiem oraz ostra konkurencja ze strony innych dostawców.

W ciągu ostatnich pięciu kwartałów sprzedaż CIS stanowiła ponad 86% łącznych przychodów jednostki Imaging and Sensing Solutions (I&SS) firmy Sony. Szacowany spadek sprzedaży doprowadzi w roku podatkowym 2020 do obniżenia przychodów operacyjnych I&SS o 65,6%.

Firma Sony zmniejszyła swój budżet na trzyletni plan inwestycyjny kończący się w marcu 2021 r. o 12,9% - z 700 mld do 610 mld jenów (5,84 mld dolarów) . Aktywnie poszukuje również nowych klientów, by zrekompensować utratę zamówień od Huaweia, a także opracowuje z firmą Microsoft produkty CIS wspierające sztuczną inteligencję, aby zwiększyć konkurencyjność na rynku. Według danych Digitimes Research, Sony zleca wytwarzanie procesorów sygnałowych 3D firmie TSMC.

Obecnie Sony i Samsung Electronics są dwoma największymi na świecie dostawcami CIS, wspólnie obejmując ponad 70% globalnej podaży CIS.

źródło: DigiTimes

Zobacz również