Globalna sprzedaż półprzewodników stale rośnie

| Gospodarka Aktualności

Według SIA światowa sprzedaż półprzewodników osiągnęła w listopadzie 2020 r. wartość 39,4 mld dolarów, co oznacza wzrost o 7% w skali rocznej i o 1,1% w ujęciu sekwencyjnym. Pomimo poważnych przeciwności spowodowanych pandemią i innymi czynnikami makroekonomicznymi sprzedaż w 2020 r. znacznie wyprzedza łączną sprzedaż z roku 2019.

Globalna sprzedaż półprzewodników stale rośnie

- Liczona rok do roku globalna sprzedaż półprzewodników w listopadzie nadal rosła - o najwyższy odsetek od marca. Sprzedaż w obu Amerykach utrzymała się w listopadzie na wysokim poziomie, zwiększając się jedenasty miesiąc z rzędu, w skali roku o dwucyfrową wartość procentową - powiedział John Neuffer, prezes i dyrektor generalny SIA.

W listopadzie 2020 r. sprzedaż wzrosła o 14,2% rok do roku w obu Amerykach, podczas gdy sprzedaż w Chinach oraz w regionie Azji i Pacyfiku (i reszty świata) wzrosła odpowiednio o 6,3 i 5,3%. W tym samym czasie sprzedaż spadła o 1% w Japonii i o 4,8% w Europie.

W ujęciu miesiąc do miesiąca listopadowa sprzedaż wzrosła we wszystkich regionach: w Europie o 6,0%, w obu Amerykach o 3,2%, w Chinach - 2,9%, w regionie Azji i Pacyfiku - 2,8% i w Japonii - o 1,6%.

źródło: DigiTimes

Zobacz również