Renex wprowadza do oferty robota lakierującego Reeco RE-2500

| Gospodarka Produkcja elektroniki

Nowy model w serii Robotów Reeco przeznaczony jest m.in. do nanoszenia powłok ochronnych, tzw. conformal coating. Urządzenie powstało podczas działań badawczo-rozwojowych Centrum Technologiczno-Szkoleniowego Renex.

Renex wprowadza do oferty robota lakierującego Reeco RE-2500

Robot lakierujący został stworzony w celu zautomatyzowania etapu produkcyjnego obejmującego rozprowadzanie natryskowe płynów. Obejmuje to w szczególności nakładanie różnych typów powłok, w tym często stosowanego w branży produkcji elektroniki pokrycia conformal coating. Automat został wyposażony w zawór natryskowy zapewniający równomierne nanoszenie powłok płynnych o lepkości od niskiej do średniej oraz zintegrowany układ płukania dyszy eliminujący problem ręcznego czyszczenia zaworu.

Dotychczasowe roboty w ofercie, to znany w branży produkcji i serwisu elektroniki robot lutowniczy oraz modele dozujący, skręcający i etykietujący, przeznaczone do różnych typów działalności produkcyjnej i usługowej. Grupa Renex opracowuje również roboty niestandardowe, na indywidualne zamówienie klienta. Roboty Reeco stanowią w pełni zautomatyzowane, niezależne jednostki, które można wdrożyć do już istniejącej lub nowo powstającej linii produkcyjnej.

Urządzenie RE-2500, podobnie jak wcześniejsze modele w serii, zostało oparte o konstrukcję i klatkę bezpieczeństwa opracowaną przez Grupę Renex. Pozwala to na wprowadzenie do oferty nowej funkcjonalności przy zachowaniu wcześniejszych zalet systemu. Dzięki temu robot może m.in. pracować jako niezależna jednostka (offline), wspomagając np. niezautomatyzowane procesy produkcyjne lub stanowić element linii produkcyjnej (in-line). Dzięki zastosowaniu transportu krawędziowego oraz systemu komunikacji SMEMA możliwa jest błyskawiczna integracja kilku robotów Reeco, jak również połączenie ich z maszynami innych producentów.

W nowo opracowanym urządzeniu, jak w pozostałych modelach, zastosowano ramię typu SCARA firmy Yamaha, które m.in. dzięki konstrukcji bezpaskowej i wysokiej jakości wykonania gwarantuje najwyższy stopień powtarzalności, szybkości i niezawodności. Parametry procesu kontrolowane są przez sterownik PLC firmy Siemens.

źródło: Reeco