Renex oferuje produkty Indium przeznaczone dla przemysłu kosmicznego

| Gospodarka PCB

Urządzenia tworzone na potrzeby przemysłu kosmicznego podlegają bardzo szczegółowym standardom i ograniczeniom w zakresie stosowanych materiałów i technik. Wymaga się od nich najwyższego stopnia niezawodności pomimo działania w skrajnie trudnych warunkach. Grupa Renex we współpracy z międzynarodową firmą Indium wprowadziła właśnie do oferty szereg materiałów przeznaczonych do produkcji pakietów elektronicznych dla tego sektora.

Renex oferuje produkty Indium przeznaczone dla przemysłu kosmicznego

W skład oferty wchodzą m.in.:

  • Pasta lutownicza NC-SMQ92 - pasta bezhalogenkowa ROL0 (RMA) typu no-clean, przeznaczona do lutowania rozpływowego, stosowana w niemalże wszystkich najbardziej wymagających sferach, takich jak lotnictwo, przemysł kosmiczny i wojskowy.
  • Topnik 5RMA-RC - stabilizowany termicznie topnik kalafoniowy ROL1 (RA) przeznaczony do lutowania z użyciem preform lub drutu lutowniczego, opracowany tak, by mógł być stosowany w szerokim zakresie temperatur i metalizacji. Nie zawiera materiałów wymienionych na liście REACH SVHC (Q2, 2015).
  • Topnik 5RA-RC - stabilizowany termicznie topnik kalafoniowy ROH1 (RA), przeznaczony do lutowania z użyciem preform lub drutu lutowniczego. Możne być stosowany w szerokim zakresie temperatur i metalizacji. Jest w pełni aktywnym topnikiem, co sprawia, że pozostałości po procesie rozpływu muszą zostać usunięte. Topnik nie zawiera materiałów wymienionych na liście REACH SVHC (Q2, 2015).
  • Drut lutowniczy z topnikiem CW-201 - tradycyjny topnik typu RA (ROM1), zalecany do stosowania ze stopami 63Sn/36Pb i 60Sn/40Pb na niewrażliwych utlenionych częściach miedzianych, niewrażliwych zespołach elektrycznych i elektronicznych, w których pożądane jest szybkie zwilżanie, czy zespołach, w których pozostałości są usuwane po lutowaniu, a także do lutowania umiarkowanie trudnych metali, takich jak mosiądz i nikiel.
  • Drut lutowniczy z topnikiem CW-807 - spełnia najnowsze wymagania J-STD-004B typu ROL0 będąc jednocześnie łatwym w obróbce. Ma przejrzysty, bezbarwny wygląd i wydziela bardzo mało oparów. Nie zawiera dodatku lotnych rozpuszczalników ani materiałów absorbujących wodę, co ogranicza rozpryskiwanie. Pozostałości topnika są przezroczyste i lekko błyszczące.

źródło: Renex