Vodafone i Google Cloud nawiązują 6-letnie partnerstwo

| Gospodarka Komunikacja

Obie firmy podpisały sześcioletnie, strategiczne partnerstwo obejmujące budowę nowej zintegrowanej platformy danych i systemu obliczeń rozproszonych dla Vodafone, co wesprze tworzenie nowych cyfrowych produktów i usług dla klientów. Vodafone przeniesie do Google Cloud swoje środowisko SAP oraz wszystkie zasoby związane z big data i business intelligence.

Vodafone i Google Cloud nawiązują 6-letnie partnerstwo

W ramach rozszerzenia istniejącej współpracy, Vodafone i Google Cloud zbudują nową, zintegrowaną platformę danych z dodatkową możliwością przetwarzania i przenoszenia ogromnych ilości globalnych danych z wielu systemów do chmury. Platforma o nazwie "Nucleus" będzie wyposażona w nowy system obsługujący dane wykorzystywane we wszystkich działach Vodafone, aby firma mogła szybciej oferować nowe, spersonalizowane produkty i usługi klientom na wielu rynkach. System o nazwie "Dynamo" umożliwi Vodafone oferowanie nowych usług łączności dla domów i firm poprzez udostępnianie inteligentnych funkcji sieciowych, takich jak np. natychmiastowe zwiększenie prędkości łącza szerokopasmowego.

Platforma Nucleus i system Dynamo są pierwszymi takimi produktami w branży, które są tworzone samodzielnie, przez zespoły Vodafone i Google Cloud. Są zdolne do przetwarzania około 50 terabajtów danych dziennie, co odpowiada 25 tys. godzin filmów w jakości HD. Przy projekcie współpracuje ok. 1000 pracowników obu firm z Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych.

Vodafone zidentyfikował ponad 700 potencjalnych zastosowań tych rozwiązań, takich jak zdolność do szybszego dostarczania nowych produktów i usług na rynkach, na których działa firma, a także wsparcie w podejmowaniu decyzji biznesowych, redukcja kosztów oraz uproszczenie i scentralizowanie operacji. Spółki Vodafone w wielu krajach znacznie szybciej i łatwiej uzyskają dostęp do analityki danych, informacji biznesowych i możliwości w zakresie uczenia maszynowego.

źródło: Google Cloud

Zobacz również