Wzrost cen rynkowych polikrzemu przekroczył 20%

| Gospodarka Produkcja elektroniki

Źródła branżowe donoszą, że ceny rynkowe polikrzemu wyniosły około 37 dolarów za kilogram, co oznacza wzrost o ponad 20% w porównaniu do początku tego roku. Producenci wafli krzemowych w niewielkim stopniu odczują podwyżki cen, ponieważ podpisali długoterminowe kontrakty z dostawcami krzemu.

Wzrost cen rynkowych polikrzemu przekroczył 20%

Firmy wytwarzające płytki krzemowe, takie jak GlobalWafers, Formosa Sumco Technology i Wafer Works, wskazują, że ceny polikrzemu ustalone w umowach pozostaną niezmienione do końca 2021 roku lub pierwszego kwartału, czyli do czasu odnowienia kontraktów. Jednak międzynarodowi dostawcy polikrzemu najprawdopodobniej podniosą ceny w 2022 roku, co z kolei skłoni producentów wafli krzemowych do podniesienia cen różnych rozmiarów płytek, aby przenieść koszty na zakłady foundry.

Tymczasem chińscy dostawcy polikrzemu wykorzystywanego do produkcji ogniw słonecznych gwałtownie podnieśli ceny z poniżej 10 do 30 dolarów za kilogram, pomimo niższego poziomu czystości materiału, niż w przypadku zastosowań do płytek krzemowych.

źródło: Digitimes

Zobacz również