Keysight Technologies będzie sprzedawał aparaturę przez Internet

| Gospodarka Aktualności

Kilkanaście lat temu laboratoryjną aparaturę pomiarową sprzedawali praktycznie wyłącznie autoryzowani dystrybutorzy. Od około dekady sieć dystrybucji przyrządów poszerzona została o katalogowych dystrybutorów podzespołów elektronicznych, którzy dzisiaj mają w portfolio praktycznie wszystkie czołowe marki przyrządów i sukcesywnie poszerzają oferty o coraz to nowe i bardziej zaawansowane grupy produktów. Teraz nadchodzi czas na sprzedaż online typu direct, a więc od producent do klienta.

Keysight Technologies będzie sprzedawał aparaturę przez Internet

Takie możliwości zapewnia Keysight Technologies - Keysight eCommerce. Firma uruchomiła sklep dający klientom możliwość łatwego i szybkiego zakupu aparatury z darmową dwudniową dostawą. Niby nic w tym zaskakującego nie ma, jednak jest to czytelny sygnał, że rynek testowo-pomiarowy szybko zmierza w kierunku cyfrowych zakupów online z pominięciem sieci dystrybucji, a pandemia może być uważana za przyczynek do takich procesów.

Według McKinsey, ponad trzy czwarte kupujących i sprzedających twierdzi, że teraz woli samoobsługę cyfrową i zdalne zaangażowanie ludzi od interakcji twarzą w twarz - sentyment ten stale się nasila, nawet po zakończeniu blokad.

Magazyn aparatury będzie zlokalizowany w Europie, sprzedaż będzie realizowana do 27 krajów UE, w tym Polski.
Mimo, że Keysight eCommerce ma być formalnie uzupełnieniem kanału dystrybucji, zapowiedź licznych promocji dla klientów, dostępności nowości i wsparcia, sugeruje, że producent będzie mocno rozwijał sprzedaż direct w kolejnych latach, z pewnością nie po to, by dzielić się dochodami z dystrybutorami.

Zobacz również