Unisystem zakończył wznoszenie nowej siedziby

| Gospodarka Aktualności

Firma Unisystem poinformowała o zakończeniu budowlanej części inwestycji w nową, większą siedzibę. Obiekt złożony będzie z 3000 m² powierzchni magazynowej, produkcyjnej i biurowej. Umiejscowiona na parterze część magazynowa zajmie blisko 1000 m². Pierwsze piętro zostanie przeznaczone dla produkcji oraz działu R&D, gdzie funkcjonować będą m.in. laboratoria mechaniczne i elektroniczne oraz ciemnia. Na kolejnej kondygnacji znajdą się pomieszczenia biurowe i socjalne, sale konferencyjne oraz przestrzeń dla dzieci - firmowe przedszkole.

Unisystem zakończył wznoszenie nowej siedziby

Kolejny etap prac przewiduje umieszczenie na dachu paneli solarnych. Część dachu zostanie zaadaptowana również do korzystania przez pracowników. Na tarasie znajdą się elementy małej architektury ogrodowej, a także ławki, miejsca do pracy, odpoczynku i obszar do rekreacji.

Dotychczasowa siedziba będzie nadal użytkowana, a budynki będą połączone. Część produkcyjna zostanie powiększona o obecną część magazynową. Na początku 2020 roku zakończona została rozbudowa i modernizacjęa cleanroomu, który spełnia obecnie standardy klasy ISO 6 wg normy ISO 14644-1. To odpowiednie warunki do prowadzenia prac w zakresie np. łączenia wyświetlaczy z sensorami dotykowymi czy nakładania na wyświetlacze szkła zabezpieczającego przed uszkodzeniami mechanicznymi, dekoracyjnego lub powłok, np. antireflective lub antifingerprint.

- Rok 2021 to dla nas czas ekspansji - zakończenie budowy nowej siedziby, rozbudowa działu eksportu, inwestycja w nowe linie montażowe. Ostatnie lata Unisystemu były naprawdę wspaniałe, ale głęboko wierzę, że najlepsze jest wciąż przed nami - mówił Sławomir Szweda, założyciel i prezes Unisystemu.

źródło: Unisystem