Rekordowe wyniki Unisystemu

| Gospodarka Aktualności

W 2021 roku Unisystem odnotował rekordowe wyniki, przekraczając 85 mln zł obrotu. Największy w Polsce i jeden z największych w Europie dostawców komponentów służących do wizualizacji informacji odnotował wzrost obrotów względem roku 2020 o niemal 22%. Wartość eksportu wzrosła o około 70% - do 28 mln zł. Najliczniejszą grupę odbiorców zagranicznych stanowiły podmioty niemieckie (44), włoskie (32) i amerykańskie (31). Aktualnie w firmie pracuje 90 osób.

Rekordowe wyniki Unisystemu

Nowa siedziba, do której firma wprowadziła się jesienią 2021 roku, pozwoliła zwiększyć powierzchnię magazynową, produkcyjną i biurową do 4 tys. m². W nowym budynku znajdują się między innymi pomieszczenia przeznaczone dla działu prac badawczo-rozwojowych - laboratoria mechaniczne i elektroniczne oraz ciemnia pozwalająca na badanie parametrów optycznych. W innej części siedziby pojawiły się sale konferencyjne, pomieszczenia socjalne i biurowe, a także przedszkole dla dzieci pracowników. Na budynku umieszczono panele solarne, a w części dachowej zaplanowano miejsce odpoczynku i rekreacji. Wcześniejsza siedziba o powierzchni 1000 m² wciąż będzie użytkowana (została połączona z nową), ale część magazynowa została przekształcona w produkcyjną.

Obecnie firma chce się skupić na zwiększaniu udziału gotowych rozwiązań w obrotach firmy. Nadal będzie jednak zajmować się dystrybucją, między innymi wyświetlaczy LCD TFT. Unisystem oferuje również wyświetlacze EPD (tzw. e-papierowe), najczęściej kojarzone z czytnikami e-booków, choć technologia ta wykorzystywana jest również do prezentacji rozkładów jazdy, w nośnikach reklamowych, interaktywnych tablicach informacyjnych w przestrzeni publicznej, a także w biurach - jako karty-klucze, umożliwiające identyfikację pracowników.

- Powiększenie powierzchni przeznaczonej na dział RnD zwiększa nasze możliwości produkcyjne. W tym roku w dziale pojawi się sprzęt do szybkiego prototypowania pozwalający testować budowane przez nas produkty. Zaplanowano również miejsce na stanowiska do testów i badań inżynierskich czy testów HMI w trudnych warunkach. Zadbaliśmy także o odpowiedni system archiwizacji projektów - mówił Kamil Kozłowski, wiceprezes Unisystemu.

źródło: Unisystem