Rynek nawijarek do transformatorów przekroczy wartość 1 mld dolarów

| Gospodarka Produkcja elektroniki

Według raportu przygotowanego przez agencję analityczną The Business Research Company w 2021 roku rynek maszyn do nawijania transformatorów osiągnie wartość 0,89 mld dolarów ze wskaźnikiem CAGR na poziomie 7,6%. Dla porównania w roku ubiegłym było to 0,83 mld dolarów. Maszyny do nawijania cewek transformatorów znajdują zastosowanie w sektorze energetycznym, motoryzacyjnym, elektronicznym, medycznym, lotniczym i obronnym.

Rynek nawijarek do transformatorów przekroczy wartość 1 mld dolarów

Analitycy oszacowali, że w 2025 roku rynek maszyn do nawijania cewek osiągnie wartość 1,14 mld dolarów, ze wzrostem na poziomie 6,3% rocznie.

Co będzie napędzać rynek nawijarek do transformatorów?

W nadchodzących latach wzrost popytu na pojazdy elektryczne będzie napędzać sprzedaż maszyn do nawijania cewek. Rozszerzająca się sieć stacji ładujących stawia nowe wyzwania systemom energetycznym, co skutkuje zwiększonym popytem na transformatory. Na przykład według Międzynarodowej Agencji Energii sprzedaż samochodów elektrycznych w 2019 roku wzrosła do 2,1 mln sztuk, co odpowiada za 40% wzrost rok do roku.

Rosnący poziom zaawansowania technologicznego to kluczowy trend zyskujący popularność na rynku maszyn do nawijania transformatorów. Duże firmy działające w sektorze uzwojeń koncentrują się na opracowywaniu nowych rozwiązań w celu utrzymania swojej rynkowej pozycji.

Nowe technologie w nawijaniu transformatorów

W 2021 roku firma BTSR International, włoski producent czujników, wprowadził na rynek sterowany elektroniczne napinacz drutu CWF 2000 oparty na opatentowanej technologii. Jego konstrukcja i wykonanie umożliwiają ciągłe i równomierne podawanie drutu, niezależnie od jego tempa układania, które jest powiązane z prędkością maszyny i rozmiarem cewki, a także z przekrojem lub jej kształtem. W czerwcu tego roku szwedzka firma produkująca sprzęt komunikacyjny KAMIC, przejęła Talema Group. Dzięki temu posunięciu KAMIC mógł poszerzyć swoją obecność na inne rynki regionalne, co zwiększyło wartość dotychczasowej działalności. Talema Group to amerykański producent komponentów indukcyjnych, takich jak transformatory, toroidy, cewki i dławiki.

Kluczowe firmy na rynku nawijarek do transformatorów

Głównymi dostawcami na rynku maszyn do nawijania transformatorów są: Silmek, ACME Electronics, Synthesis Winding Technologies, Sagar Industries, Specific Mechatronics, Transwind, Tesca, Keshav Precision Products, KB Machineries, Young Technocrafts, Formertron Engineering Pvt Ltd, Transwind Technologies i Sanghani Electricals.

źródło: The Business Research Company

Zobacz również