Wartość rynku wyposażenia zasilającego pojazdy elektryczne przekroczyła 14 miliardów dolarów

| Gospodarka Zasilanie

Światowy rynek sprzętu do zasilania pojazdów elektrycznych (EVSE - Electric Vehicle Supply Equipment) został w 2020 r. wyceniony na około 14,04 mld dolarów. Rosnąca akceptacja pojazdów elektrycznych, wsparcie władz wielu krajów, mające na celu promowanie pojazdów elektrycznych, oraz szybki rozwój technologii, to niektóre z głównych czynników napędzających wzrost globalnego rynku EVSE. Czynnikiem hamującym jest poważny koszt początkowy instalacji urządzeń.

Wartość rynku wyposażenia zasilającego pojazdy elektryczne przekroczyła 14 miliardów dolarów

Podczas pandemii COVID-19 wiele krajów wprowadziło całkowitą blokadę, co wpłynęło na produkcję stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Ich wytwarzanie i transport zostały zakłócone. Obecnie większość producentów samochodów i dostawców ładowarek w sposób ograniczony wznowiła działanie jednak zawieszenie produkcji podczas pandemii i niższy popyt mogą znacząco wpłynąć na transakcje dotyczące pojazdów elektrycznych.

Oczekuje się, że najszybszy wzrost na światowym rynku urządzeń do zasilania pojazdów elektrycznych wykaże region Azji i Pacyfiku. Sprzyjać temu mają rosnące inwestycje w infrastrukturę ładowania, dofinansowanie rządowe oraz nieustanny postęp technologiczny. Dzięki temu postępowi i rozwijającemu się między producentami samochodów partnerstwu na rzecz rozwoju sieci szybkiego ładowania, również Europa obejmie znaczny udział w przychodach na omawianym rynku.

źródło: electronicsB2B.com

Zobacz również