Wartość rynku wyposażenia zasilającego pojazdy elektryczne przekroczyła 14 miliardów dolarów

Światowy rynek sprzętu do zasilania pojazdów elektrycznych (EVSE - Electric Vehicle Supply Equipment) został w 2020 r. wyceniony na około 14,04 mld dolarów. Rosnąca akceptacja pojazdów elektrycznych, wsparcie władz wielu krajów, mające na celu promowanie pojazdów elektrycznych, oraz szybki rozwój technologii, to niektóre z głównych czynników napędzających wzrost globalnego rynku EVSE. Czynnikiem hamującym jest poważny koszt początkowy instalacji urządzeń.

Posłuchaj
00:00

Podczas pandemii COVID-19 wiele krajów wprowadziło całkowitą blokadę, co wpłynęło na produkcję stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Ich wytwarzanie i transport zostały zakłócone. Obecnie większość producentów samochodów i dostawców ładowarek w sposób ograniczony wznowiła działanie jednak zawieszenie produkcji podczas pandemii i niższy popyt mogą znacząco wpłynąć na transakcje dotyczące pojazdów elektrycznych.

Oczekuje się, że najszybszy wzrost na światowym rynku urządzeń do zasilania pojazdów elektrycznych wykaże region Azji i Pacyfiku. Sprzyjać temu mają rosnące inwestycje w infrastrukturę ładowania, dofinansowanie rządowe oraz nieustanny postęp technologiczny. Dzięki temu postępowi i rozwijającemu się między producentami samochodów partnerstwu na rzecz rozwoju sieci szybkiego ładowania, również Europa obejmie znaczny udział w przychodach na omawianym rynku.

Źródło: electronicsB2B.com

Powiązane treści
Stacje wymiany akumulatorów zamiast punktów ładowania
Innogy utworzy w Gdyni sieć stacji ładowania pojazdów
W 2022 roku światowe dostawy samochodów elektrycznych osiągną 6 mln sztuk
Rynek nawijarek do transformatorów przekroczy wartość 1 mld dolarów
Ograniczona podaż chipów do szybkiego ładowania
Nadchodząca elektryfikacja transportu sprzyja produkcji ładowarek
CATL tworzy joint-venture w celu budowy w Chinach sieci punktów ładowania
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Zasilanie
Trina Storage i Stiemo zbudują w krajach bałtyckich sieć potężnych magazynów energii
Projektowanie i badania
Dania chce mieć najpotężniejszy na świecie komputer kwantowy
Elektromechanika
Dold wzmacnia międzynarodową obecność - tworzy nowy oddział sprzedaży w Polsce
Projektowanie i badania
Tranzystory diamentowe odmienią elektronikę dużej mocy
Zasilanie
Nowy standard ładowania EV: EVerged i AMPECO połączą siły, by stworzyć sieć 5000 punktów w 2 lata
Aktualności
Portugalia potęgą w zakresie centrów danych?
Zobacz więcej z tagiem: Zasilanie
Gospodarka
Trina Storage i Stiemo zbudują w krajach bałtyckich sieć potężnych magazynów energii
Gospodarka
Nowy standard ładowania EV: EVerged i AMPECO połączą siły, by stworzyć sieć 5000 punktów w 2 lata
Prezentacje firmowe
Transformatory zasilaczy impulsowych - indywidualne rozwiązania z systemem izolacji UL

Komponenty indukcyjne

Podzespoły indukcyjne determinują osiągi urządzeń z zakresu konwersji mocy, a więc dążenie do minimalizacji strat energii, ułatwiają miniaturyzację urządzeń, a także zapewniają zgodność z wymaganiami norm w zakresie EMC. Stąd rozwój elektromobilności, systemów energii odnawialnej, elektroniki użytkowej sprzyja znacząco temu segmentowi rynku. Zapotrzebowanie na komponenty o wysokiej jakości i stabilności płynie ponadto z aplikacji IT, telekomunikacji, energoelektroniki i oczywiście sektorów specjalnych: wojska, lotnictwa. Pozytywnym zauważalnym zjawiskiem w branży jest powolny, ale stały wzrost zainteresowania klientów rodzimą produkcją pomimo wyższych cen niż produktów azjatyckich. Natomiast paradoksalnie negatywnym zjawiskiem jest fakt, że jakość produktów azjatyckich jest coraz lepsza i jeśli stereotyp "chińskiej bylejakości" przestanie być popularny, to rodzima produkcja będzie miała problem z utrzymaniem się na rynku bez znaczących inwestycji w automatyzację i nowe technologie wykonania, kontroli jakości i pomiarów.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów