Innogy utworzy w Gdyni sieć stacji ładowania pojazdów

| Gospodarka Zasilanie

Spółka innogy Stoen Operator, działająca dotąd na warszawskim rynku, współpracuje z miastem Gdynia w celu utworzenia sieci złożonej z 12 stacji ładowania, czyli 24 punktów ładowania. Pierwsze ładowarki elektrycznych samochodów udostępniono na skwerze Arki Gdynia (obok bulwaru Nadmorskiego) oraz na parkingu w pobliżu molo w Orłowie (przy ul. Orłowskiej).

Innogy utworzy w Gdyni sieć stacji ładowania pojazdów

W ciągu najbliższych tygodni do użytku oddana zostanie kolejna stacja - na skwerze Kościuszki, niedaleko miejsca cumowania ORP "Błyskawica". Cała sieć ma być gotowa w 2022 roku.

Urząd Miasta Gdyni wyznaczył 44 lokalizacje, gdzie miałaby powstać infrastruktura do ładowania samochodów elektrycznych. Budowa sieci w Gdyni jest realizowana we współpracy z ING Bankiem Śląskim.

Innogy Stoen Operator jest właścicielem 48 ogólnodostępnych stacji ładowania w Warszawie, czyli 96 punktów ładowania prądem zmiennym. Docelowo firma zamierza rozszerzać zasięg swojej działalności na terenie całego kraju. W latach 2019-2021 firma prowadziła w Warszawie usługę innogy go!, czyli największy w Polsce oraz jeden z największych w Europie, w pełni elektryczny car-sharing.

źródło: innogy

Zobacz również