Wypożyczalnia innogy go! zostanie zamknięta

| Gospodarka Aktualności

Innogy go! to największa w Polsce i obecnie jedyna wypożyczalnia wyłącznie elektrycznych samochodów na minuty. Została uruchomiona w Warszawie, w kwietniu 2019 roku, przez firmę innogy Polska. Samochody będą z ulic stopniowo wycofywane i w połowie marca 2021 usługa innogy go! przestanie być dostępna.

Wypożyczalnia innogy go! zostanie zamknięta

Ideą projektu było m.in. promowanie ekologicznego transportu w ruchu miejskim oraz poszerzanie świadomości na temat elektromobilności i ekonomii współdzielenia. Pierwszy raz w historii krajowego rynku motoryzacyjnego stworzono flotę o tak dużej liczbie samochodów elektrycznych - łącznie było to 500 pojazdów BMW i3. Na przełomie ostatniego roku usługa nieustannie się zmieniała w odpowiedzi na zapotrzebowanie użytkowników. Wprowadzono nowe sposoby rozliczeń, takie jak subskrypcje i vouchery, oraz poszerzono flotę o ekskluzywne i w pełni elektryczne Jaguary i-PACE. W okresie od września do listopada 2020 z systemu innogy go! można było testowo korzystać również w Zakopanem.

Podczas całego okresu funkcjonowania użytkownicy przejechali elektrycznymi BMW i3 ponad 7 mln kilometrów, dzięki czemu ograniczono emisję dwutlenku węgla o prawie 1000 ton. W usłudze zarejestrowało się ponad 100 tys. osób.

W pełni elektryczny car sharing innogy go! zdobył wiele nagród, m.in. tytuł Lidera Elektromobilności, a w zakresie designu - statuetkę w konkursie Dobry Wzór. Marka zdobyła uznanie w środowisku marketingowym, zdobywając 12 nagród w konkursach, takich jak Effie, Golden Arrow, MiXX Awards czy KTR.

- Obserwujemy obecnie rozwój rynku elektromobilności i zaangażowanie miast w niskoemisyjny transport. Niebagatelny wpływ na nasz rodzimy rynek miał projekt innogy go! Nowatorska usługa w postaci elektrycznego car sharingu przyczyniła się do wzrostu świadomości ekologicznych środków lokomocji. Niestety na przełomie ostatnich miesięcy rynek motoryzacyjny i flotowy w naszym kraju wyraźnie odczuł skutki pandemii koronawirusa. Wyniki w branży wynajmu aut w ostatnich trzech kwartałach znacząco spadły ze względu na ograniczone możliwości i potrzeby przemieszczania się. Uniemożliwiło to dalszy rozwój naszego innowacyjnego projektu i realizację założeń, dlatego też podjęliśmy decyzję o jego zakończeniu - mówi Andrzej Popławski, Head of Electric Mobility z innogy Polska.

Partnerstwo innogy go! i Traficar

Innogy go! zamierza nadal angażować się w rozwój elektromobilności. W tym celu podpisało z firmą Traficar list intencyjny o wzajemnym partnerstwie na rynku elektrycznej mobilności współdzielonej. Szczegóły współpracy są aktualnie przedmiotem ustaleń. Innogy planuje m.in. udostępnienie infrastruktury ładowania samochodów elektrycznych zasilanej zieloną energią, podzielenie się operacyjnym know-how związanym z dwuletnią działalnością na rynku oraz możliwość wykorzystania funkcjonalności aplikacji. Traficar będzie rozwijać flotę współdzielonych samochodów elektrycznych w Warszawie.

źródło: innogy