NCAB przejmuje norweską firmę Elmatica

| Gospodarka Aktualności

NCAB nabyło 100% udziałów w norweskiej firmie Elmatica AS, która rozpoczęła działalność w 1971 roku i jest jedną z najstarszych na świecie firm zajmujących się dystrybucją płytek drukowanych. Wartość transakcji wynosi 315 mln SEK. Przewidziana jest możliwość podniesienia ceny zakupu udziałów w oparciu o wyniki za rok 2021. Akwizycja finansowana jest z własnych środków pieniężnych NCAB oraz pożyczek.

NCAB przejmuje norweską firmę Elmatica

Elmatica ma siedzibę w Oslo i posiada filie w Szwecji, Danii, Niemczech, Hongkongu i w Chinach. Zatrudnia łącznie 45 pracowników, mając klientów w całej Europie. Oczekuje się, że w 2021 r. osiągnie sprzedaż netto na poziomie około 370 milionów SEK, z wynikiem EBITA w wysokości około 45 milionów SEK.

Przejęcie skutkować będzie wzrostem zysku na akcję firmy NCAB w 2022 roku. Synergie pojawią się między innymi dzięki poprawie siły nabywczej oraz dzięki uzyskaniu przez firmę Elmatica dostępu do zarządzania fabrykami NCAB w Azji, a także rozszerzeniu bazy fabryk.

Elmatica będzie początkowo częścią segmentu Nordic, a obecny CEO firmy, Didrik Bech, będzie pełnił funkcję CEO NCAB Group Elmatica.

źródło: NCAB

Zobacz również