NCAB rośnie nie tylko dzięki akwizycjom

| Gospodarka Aktualności

NCAB poinformował o wynikach sprzedaży obwodów drukowanych za okres styczeń-wrzesień 2021 roku, tj. w pierwszych trzech kwartałach. Sprzedaż firmy wzrosła aż o 40% - do 2242,9 mln SEK (1,6 mld USD), a liczba zamówień znajdujących się w portfelu firmy wzrosła o 90% - do 2971,9 mln SEK (1,5 mld USD). Zysk operacyjny wyniósł 273,5 mln SEK (132,2 mln USD), a marża operacyjna wyniosła 12,2%.

NCAB rośnie nie tylko dzięki akwizycjom

Dobre wyniki to z jednej strony skutki silnego wzrostu organicznego, a z drugiej strony efekty licznych przejęć. NCAB kupił w tym roku firmy, takie jak Flatfield (Holandia), PreventPCB (Włochy) oraz RedBoard Circuits (USA). Niedawno przejęta została też norweska Elmatica, co jeszcze bardziej umocniło pozycję NCAB w segmencie obwodów High-Mix-Low-Volume (HMLV).

Co ciekawe, zdaniem przedstawicieli firmy, problemy klientów związane z dostępem do komponentów półprzewodnikowych, nie wpływają znacząco na sprzedaż PCB. Firma obserwuje szybki wzrost dostaw PCB do wielu nowych projektów z obszaru zielonych technologii, w tym produktów do elektryfikacji transportu. Istnieje również silny wzrost i szybki rozwój technologii wśród tradycyjnych klientów, częściowo napędzany przez Internet Rzeczy (IoT).