NCAB przejmuje firmę Kestrel

| Gospodarka PCB

Firma NCAB nabyła od Merlin PCB Group 100% udziałów w Kestrel International Circuits. Kestrel jest wiodącym dostawcą rozwiązań PCB z roczną sprzedażą netto w wysokości 125 mln koron szwedzkich (SEK), głównie w Wielkiej Brytanii. Cena zakupu wynosi 103 mln SEK. Oczekuje się, że przejęcie zwiększy zysk na akcję NCAB już w 2022 roku.

NCAB przejmuje firmę Kestrel

Kestrel został założony w 1995 roku i zatrudnia 20 pracowników w Wielkiej Brytanii oraz 5 w Chinach i Hongkongu. Jest znany jako źródło szerokiej gamy wysokiej jakości płytek drukowanych i najwyższego poziomu usług dla klientów funkcjonujących na rynku lotniczym, motoryzacyjnym, medycznym, radiofonii i telewizji, telekomunikacji, a także przemysłowym i komercyjnym. W okresie ostatnich dwunastu miesięcy wynik EBITA Kestrela wyniósł 17 mln SEK.

- Z przyjemnością informujemy o przejęciu firmy Kestrel. Wielka Brytania jest ważnym rynkiem przemysłowym, a Kestrel dobrze pasuje do naszej działalności. NCAB Group UK wcześniej zatrudniała 30 pracowników i osiągała sprzedaż netto w wysokości 310 mln SEK. Asortyment i model biznesowy Kestrela uważamy za podobny do naszego. Oczekujemy, że będziemy w stanie zaoferować klientom firmy Kestrel więcej opcji produktów i lepsze warunki - komentuje Peter Kruk, CEO NCAB Group.

Akwizycja będzie realizowana i finansowana z własnych środków pieniężnych NCAB i kredytów. Firma Kestrel zostanie włączona do NCAB Group UK, która z kolei jest częścią europejskiego segmentu NCAB Group. Inwestor oczekuje synergii w obszarach zarządzania (Factory Management), dostawców, płatności oraz logistyki.

źródło: NCAB

Zobacz również