BP zainwestuje miliard funtów w brytyjską sieć ładowania pojazdów elektrycznych

| Gospodarka Zasilanie

Koncern naftowy BP poinformował, że w ciągu następnej dekady planuje zainwestować 1 mld funtów (1,32 mld dolarów) w ładowanie pojazdów elektrycznych w Wielkiej Brytanii. Inwestycja, która ma być zrealizowana za pośrednictwem zajmującej się ładowaniem EV spółki BP Pulse, pomoże potroić liczbę publicznych punktów ładowania w brytyjskiej sieci.

BP zainwestuje miliard funtów w brytyjską sieć ładowania pojazdów elektrycznych

Firma BP, starając się odejść od ropy i rozszerzyć działalność na rynkach energetycznych oraz wokół pojazdów elektrycznych, stwierdziła w styczniu, że jej szybkie ładowarki samochodów elektrycznych są bardzo bliskie osiągnięcia większej opłacalności niż standardowe tankowanie paliwa. Silny i rosnący popyt na szybkie ładowarki w Wielkiej Brytanii i Europie już przyniósł marże zysku zbliżone do marż przy tankowaniu benzyny.

Firma BP zapowiedziała w lutym, że do 2030 r. zamierza zmniejszyć o połowę emisje operacyjne, w porównaniu z wcześniejszym celem redukcji o 30-35%, ponieważ chce przyspieszyć osiągnięcie swojego celu zerowych emisji netto do roku 2050 r. Poinformowała również, że jej zysk w 2021 r. osiągnął najwyższy poziom od ośmiu lat, zwiększony przez gwałtownie rosnące ceny gazu i ropy.

źródło: Reuters