W Legnicy powstanie fabryka produkująca nanosatelity

Za 40 mln zł firma SatRev planuje zbudować na terenach Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (LSSE) fabrykę nanosatelitów do obserwacji Ziemi. Celem SatRev jest wyprodukowanie odpowiedniej konstelacji obserwacyjnej, która mogłaby dostarczać informacje w czasie rzeczywistym. Do tej pory polska firma wysłała w przestrzeń 11 satelitów. Fabryka, która ma powstać w Legnicy, w 2025 r. będzie mogła produkować dwa takie urządzenia dziennie.

Posłuchaj
00:00

 

Powiązane treści
Nowa jednostka usług satelitarnych Sony zbuduje lasery kosmiczne
ESA przyznała brytyjskiej firmie ponad 5 mln euro
Foxconn wchodzi na rynek satelitów komunikacyjnych
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
PCB
EUROCIRCUITS wspiera MAD Formula Team - niezawodna elektronika w ekstremalnych warunkach Formula Student
Produkcja elektroniki
Rochester Electronics wesprze przedłużanie cyklu życia procesorów NXP
Mikrokontrolery i IoT
Advantech i Axelera AI rozszerzają partnerstwo w obszarze akceleratorów AI dla systemów embedded
Projektowanie i badania
Veeam finalizuje przejęcie Securiti AI
Komunikacja
VIOLA 200 – kompaktowe radio cyfrowe dla wymagających użytkowników
Zasilanie
Infineon przeszedł na zieloną energię elektryczną we wszystkich lokalizacjach na świecie
Zobacz więcej z tagiem: Aktualności
Informacje z firm
F&S BONDTEC zdobywa 2 miejsce w konkursie Productronica Innovation Award 2025
Informacje z firm
Elhurt wspiera lokalną społeczność oraz inicjatywy charytatywne
Informacje z firm
Robert Tarantowicz na Hong Kong FinTech Week and StartmeupHK Festival

Bonding optyczny made in Poland

W świecie nowoczesnych wyświetlaczy detale mają znaczenie. Jeden milimetr kieszeni powietrznej potrafi zadecydować o tym, czy obraz na ekranie będzie zachwycał kontrastem i głębią, czy zniknie pod warstwą refleksów. Dlatego właśnie bonding optyczny – precyzyjne łączenie wyświetlacza z panelem dotykowym lub szybą ochronną – stał się symbolem jakości w projektowaniu interfejsów użytkownika. A w Polsce liderem tej technologii jest firma QWERTY Sp. z o.o., jedyny krajowy producent, który wykonuje bonding we własnej fabryce, bez podzlecania procesów za granicę.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów