Foxconn wchodzi na rynek satelitów komunikacyjnych

| Gospodarka Komunikacja

Grupa Foxconn ogłosiła próbę umieszczenia na orbicie okołoziemskiej (LEO) satelitów komunikacyjnych najwcześniej w 2023 roku. Pokazuje to chęć tajwańskiego przemysłu do prowadzenia działalności w nowym segmencie.

Foxconn wchodzi na rynek satelitów komunikacyjnych

Rząd Tajwanu przygotował program Beyond 5G mający na celu umieszczenie na orbicie dwóch satelitów komunikacyjnych w 2025 i 2026 roku. Na realizację tego programu przeznaczono 4 mld NT (134 mln dolarów). W kolejnym etapie przedsięwzięcia liczba satelitów może wzrosnąć do 6 jednostek.

— Rozwój satelitów pracujących na orbicie LEO jest jednym z trzech priorytetów biznesowych grupy, obok pojazdów elektrycznych (EV) i półprzewodników — powiedział prezes Foxconn, Young Liu.

Grupa szacuje, że jej satelita będzie podłączony do pojazdów elektrycznych opracowanych za pośrednictwem platformy Mobility in Harmony (MIH) tak jak program Starlink Tesli i SpaceX.  Wielu tajwańskich producentów elektroniki wykazało zainteresowanie rozwojem satelitów LEO, ale Foxconn jako pierwszy podejmuje konkretne działania.

źródło: DigiTimes