Joint venture Foxconna i Stellantis dostarczy półprzewodniki dla motoryzacji

| Gospodarka Aktualności

Firmy Stellantis NV i Hon Hai Technology Group ogłosiły 20 czerwca utworzenie SiliconAuto - spółki joint venture o udziałach wynoszących 50/50 procent, zajmującej się projektowaniem i sprzedażą najnowocześniejszych półprzewodników dla branży motoryzacyjnej, w tym dla firmy Stellantis. Siedziba SiliconAuto będzie znajdować się w Holandii. W skład zespołu zarządzającego wchodzą dyrektorzy obu założycieli.

Joint venture Foxconna i Stellantis dostarczy półprzewodniki dla motoryzacji

Spółka SiliconAuto połączy możliwości rozwojowe Foxconna i specjalistyczną wiedzę w branży ICT z dużym doświadczeniem Stellantis w zakresie zróżnicowanych potrzeb dotyczących rozwijającej się na świecie mobilności. Zapewni klientom skoncentrowane na branży motoryzacyjnej źródło półprzewodników dla rosnącej liczby sterowanych komputerowo funkcji i modułów, szczególnie tych potrzebnych w pojazdach elektrycznych.

Produkty SiliconAuto będą wspierać przyszłe potrzeby półprzewodnikowe firm Stellantis, Foxconn i innych. Obejmuje to STLA Brain - nową architekturę elektryczną/elektroniczną i programową Stellantis z możliwością pełnej aktualizacji over-the-air.

Powołane joint venture jest wynikiem umowy zawartej w grudniu 2021 r. między Stellantis i Foxconnem w celu opracowania rodziny półprzewodników do zastosowań motoryzacyjnych. Oprócz SiliconAuto, firmy Stellantis i Foxconn mają już spółkę joint venture - Mobile Drive, która koncentruje się na opracowywaniu inteligentnych kokpitów obsługiwanych przez elektronikę użytkową, interfejsach człowiek-maszyna (HMI) i usługach.

źródło: Stellantis

Zobacz również