TI zwiększy produkcję chipów dla branży motoryzacyjnej

| Gospodarka Aktualności

Według źródeł rynkowych, Texas Instruments (TI) na przełomie roku 2022 i 2023 uruchomi dwie nowe fabryki płytek 300-milimetrowych, co zapewni firmie dodatkową moc produkcyjną, pozwalającą na zaspokojenie popytu na chipy do elektroniki samochodowej. TI postrzega branżę motoryzacyjną jako jeden z głównych obszarów wzrostowych.

TI zwiększy produkcję chipów dla branży motoryzacyjnej

Skupienie się na rozbudowie zdolności produkcyjnych TI wskazuje na to, że producent przyspiesza ekspansję na rynku elektroniki samochodowej. Najnowsze dane finansowe firmy pokazują, że sprzedaż generowana przez sektor elektroniki samochodowej stanowi około 21% jej przychodów.

Texas Instruments wyraźnie wskazuje na czym chce się koncentrować i za jakimi trendami rynkowymi chce nadążać. Zdaniem TI penetracja rynku hybrydowych pojazdów elektrycznych (HEV) i pojazdów w pełni elektrycznych (EV) będzie w ciągu najbliższych kilku lat rosła, osiągając około 30% do 2025 r. Wzrost rynkowego udziału pojazdów HEV i EV pociągnie za sobą większe wykorzystanie komponentów mocy.

Kolejny obszar, w którym TI chce rozwijać swoją działalność, to zaawansowane systemy wspomagania kierowcy (ADAS) wykorzystujące kamery, radary, czujniki ultradźwiękowe i inne rozwiązania wymagające chipów. ADAS będzie jedną z najszybciej rozwijających się kategorii motoryzacyjnych, a jest jednocześnie postrzegany jako istotny czynnik napędzający przyszły wzrost rynku układów scalonych do zarządzania energią i szybkich układów transmisji sygnału.

TI ujawniło wcześniej, że jego fabryka RFAB2 (Richardson, Teksas) ma rozpocząć produkcję jeszcze w 2022 roku, a zakład LFAB (Lehi, Utah) jest na dobrej drodze do uruchomienia produkcji na początku roku 2023. Dostawca buduje również dwie nowe fabryki płytek 300 mm w Sherman, w Teksasie. Według firmy produkcja pierwszej z nich ruszy w 2025 roku.

fot. Texas Instruments Incorporated

źródło: DigiTimes