Orlen planuje rozbudowę sieci ładowania samochodów elektrycznych

Do 2026 roku na terenie Niemiec uruchomione zostaną 434 stacje ładowania samochodów elektrycznych - zapowiedział PKN Orlen. Koncern podał, iż obecnie Grupa Orlen ma w Polsce już 470 takich obiektów, w tym na polskich stacjach koncernu funkcjonuje obecnie blisko 140 stacji szybkiego ładowania o mocy od 50 do 150 kW oraz 2 o mocy do 50 kW. Ładowarki zainstalowane na stacjach Grupy wyposażone są w złącza DC, tj. CHAdeMO, CCS, a także AC Typ 2, obsługujące prawie wszystkie dostępne na świecie typy samochodów elektrycznych.

Dodaj do ulubionych źródeł w Google
Posłuchaj
00:00

 

Chcesz częściej widzieć nasze artykuły w Google? Dodaj ElektronikaB2B do ulubionych źródeł
Powiązane treści
Czy architektura 800 V zwiększy wydajność ładowania pojazdów elektrycznych?
Nio rozwija stacje szybkiej wymiany akumulatorów EV
Anwim utworzy sieć stacji ładowania pojazdów elektrycznych
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Projektowanie i badania
Społeczność element14 zaprasza inżynierów do wyzwania w obszarze Smart Home i opieki zdrowotnej
Projektowanie i badania
Siemens przejmie Precision Innovations. AI przyspieszy projektowanie układów SoC
Pomiary
Dokładność elektroniki noszonej
Optoelektronika
Dokładny monitoring z powietrza - polski startup MIRORES tworzy nową generację systemów termalnych dla dronów
Komunikacja
Gdzie kończy się satelita, a zaczyna kosmiczny śmieć
Mikrokontrolery i IoT
Farnell podejmuje współpracę z Hailo, by przyspieszyć innowacje w zakresie Edge AI
Zobacz więcej z tagiem: Zasilanie
Technika
Zaawansowane systemy bateryjne: od chemii ogniw do inteligentnych układów BMS
Gospodarka
Trina Storage i OX2 umacniają partnerstwo - w Szwecji powstanie nowy wielkoskalowy magazyn energii
Gospodarka
Elektronika mocy w punkcie zwrotnym - rynek osiągnie ponad 41 mld dolarów do 2031 roku

Mikrokontrolery PIC32CM PL10 - wydajność 32-bitowego rdzenia Arm Cortex-M0+ i odporność na zakłócenia w projektach 5 V

Firma Microchip Technology prezentuje nową rodzinę mikrokontrolerów (MCU) PIC32CM PL10, która wprowadza wydajność 32-bitowych rdzeni Arm® Cortex®-M0+ do systemów zasilanych napięciem 5 V. Dzięki zgodności wyprowadzeń z 8-bitowymi rodzinami układów AVR® Dx, nowa seria stanowi doskonałą propozycję dla inżynierów poszukujących łatwej ścieżki migracji z architektury 8-bitowej na 32-bitową, pozbawionej konieczności poważnego przebudowywania układów zasilania na płycie czy uczenia się od nowa obsługi układów peryferyjnych.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów