Zbliża się ożywienie w przemyśle półprzewodnikowym

| Gospodarka Aktualności

Oczekuje się, że obecny spadek w globalnym przemyśle produkcji półprzewodników zmniejszy się w drugim kwartale 2023 r. i ustąpi miejsca stopniowemu ożywieniu, które rozpocznie się w trzecim kwartale. Wynika to z danych zawartych w raporcie opublikowanym przez SEMI w pierwszym kwartale 2023 r. Dokument Semiconductor Manufacturing Monitor (SMM) został przygotowany we współpracy z TechInsights.

Zbliża się ożywienie w przemyśle półprzewodnikowym

W drugim kwartale 2023 r. wskaźniki branżowe, w tym sprzedaż układów scalonych i dostawy krzemu – oba częściowo wspierane przez sezonowość – wskazują na poprawę z kwartału na kwartał. Jednak pomimo zysków, podwyższone zapasy nadal ograniczają dostawy krzemu, a wskaźniki wykorzystania fabryk pozostają znacznie niższe niż poziomy zarejestrowane w zeszłym roku. Ponadto sprzedaż sprzętu półprzewodnikowego nadal spada, równolegle z korektami nakładów inwestycyjnych dokonywanymi przez głównych interesariuszy z branży.

Raport SMM dostarcza kompleksowych danych na temat światowego przemysłu produkcji półprzewodników. Podkreśla kluczowe trendy w oparciu o wskaźniki branżowe, w tym kapitał w postaci wyposażenia, moce produkcyjne fabryk oraz sprzedaż półprzewodników i elektroniki. Zawiera także prognozę dla rynku wyposażenia kapitałowego. Dokument zawiera również dane kwartalne z dwóch lat i perspektywę obejmującą jeden kwartał łańcucha dostaw w zakresie produkcji półprzewodników, która uwzględnia wiodące firmy typu IDM, fabless, foundry i OSAT (Outsourced Semiconductor Assembly and Test).

Więcej informacji na temat raportu Semiconductor Manufacturing Monitor: https://www.semi.org/en/products-services/market-data/manufacturing-monitor.

źródło: Electronic Specifier

Zobacz również