Do 2028 roku rynek MEMS wzrośnie do 20 mld dolarów

| Gospodarka Aktualności

Jak wynika z raportu Status of the MEMS Industry, czyli rocznej analizy sektora MEMS przeprowadzonej przez Yole Group, rynek komponentów MEMS ma wzrosnąć z 14,5 mld dolarów w 2022 r. do 20 mld dolarów w roku 2028, przy wskaźniku CAGR równym 5%. Grupa Yole zajmuje się badaniami branży MEMS od ponad 20 lat i zdobyła gruntowną wiedzę w tej dziedzinie.

Do 2028 roku rynek MEMS wzrośnie do 20 mld dolarów

Największym segmentem pozostanie konsumencki rynek MEMS, gdzie pojawiające się aplikacje do noszenia zrównoważą niedawny spadek popytu na smartfony, rosnąc z 7,6 mld do 9,4 mld dolarów, co oznacza CAGR na poziomie 4%. Sektor motoryzacyjny w dalszym ciągu czerpie korzyści z coraz większej liczby autonomicznych funkcji w samochodach i pozostanie drugim co do wielkości rynkiem, gdy równocześnie przemysł, obronność i lotnictwo, medycyna i telekomunikacja odnotują, w okresie objętym prognozą, CAGR na poziomie co najmniej 5%.

- Co roku na całym świecie dostarczanych jest ponad miliard urządzeń, z których każde zawiera liczne komponenty MEMS, przy czym głównym czynnikiem napędzającym rynek konsumencki MEMS są zazwyczaj smartfony. Jednak w miarę dojrzewania technologii pozwalających budować urządzenia do noszenia, a także w wyniku coraz większej liczby produktów końcowych wchodzących na rynek, to one zaczynają przejmować część udziału w rynku. Co ważne, pojawienie się nowych funkcji urządzeń do noszenia pomaga zrównoważyć spadek zakupów smartfonów – szczególnie zauważalny w Chinach – w związku z reakcją konsumentów na wysoką stopę inflacji i niepewność gospodarczą - mówi Pierre Delbos, analityk ds. technologii i rynku w Yole Intelligence.

źródło: Electronic Specifier