LG uruchamia pierwszą amerykańską fabrykę ładowarek do pojazdów elektrycznych

| Gospodarka Aktualności

Firma LG Electronics w połowie stycznia zapoczątkowała nową erę innowacji w północnym Teksasie, otwierając w Fort Worth swój pierwszy w USA zakład montażu stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Posunięcie to ma na celu wzmocnienie amerykańskiej infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych i lokalne utworzenie nowych miejsc pracy.

LG uruchamia pierwszą amerykańską fabrykę ładowarek do pojazdów elektrycznych

Otwarcie fabryki LG oznacza zwiększenie roli obszaru Dallas-Fort Worth w produkcji ładowarek do pojazdów elektrycznych. Obecnie na powierzchni 30 tys. stóp kwadratowych rozpoczyna się montaż ładowarek poziomu 2, wprowadzenie do oferty ładowarek prądu stałego poziomu 3 zaplanowano na wiosnę, a do końca bieżącego roku ma ruszyć montaż ultraszybkich ładowarek o mocy 350 kW.

Cała fabryka LG produkująca ładowarki do pojazdów elektrycznych w USA będzie miała roczną zdolność produkcyjną na poziomie ponad 10 tys. sztuk. Początkowo działalność w zakresie ładowarek pojazdów elektrycznych zajmie około 60 tys. stóp kwadratowych w budynku o powierzchni 100 tys. stóp kwadratowych, co pozostawia miejsce na rozbudowę w nadchodzących latach, w miarę rozwoju firmy.

Nowa fabryka korzysta w 100% z zielonej energii. Bazuje na wieloletniej obecności firmy LG w Fort Worth, gdzie od 30 lat mieści się jej centrum dystrybucyjne elektroniki użytkowej i sprzętu gospodarstwa domowego o powierzchni miliona stóp kwadratowych.

Najnowsza inwestycja LG Electronics to znaczący krok w rozwiązaniu problemu niechęci wielu Amerykanów do korzystania z pojazdów elektrycznych ze względu na niewystarczające możliwości ładowania. Stworzy liczne miejsca pracy w północnym Teksasie, potwierdzając zaangażowanie LG w ten region, jako przyszłe centrum innowacji i produkcji.

źródło: LG, electronicsB2B.com