JLR zatrudni 250 inżynierów dla rozwoju przyszłych pojazdów elektrycznych

| Gospodarka Aktualności

Jaguar Land Rover (JLR) zatrudni 250 inżynierów elektryków do opracowania gamy nowych pojazdów elektrycznych (EV), które mają zadebiutować do 2030 r. Rekrutacja rozpoczyna się wraz z wprowadzeniem na rynek elektrycznego Range Rovera jeszcze w tym roku. Nowe stanowiska są częścią strategii JLR Reimagine o wartości 15 mld funtów, której celem jest wprowadzenie firmy w erę mobilności elektrycznej. Uzupełniają one 300 stanowisk utworzonych przez brytyjskiego producenta samochodów w 2023 roku.

JLR zatrudni 250 inżynierów dla rozwoju przyszłych pojazdów elektrycznych

Nowi zatrudnieni będą pracować w Gaydon Engineering Center i Whitley Future Energy Lab w JLR. Czterdzieści z tych stanowisk będzie koncentrować się na kluczowych aspektach, takich jak architektura elektryczna i technologie akumulatorów, które mają fundamentalne znaczenie dla nadchodzącej generacji pojazdów elektrycznych. Nacisk zostanie położony na zaawansowane systemy magazynowania energii, projektowanie ogniw akumulatorowych, zespoły ogniw i systemy oprogramowania. Pozostałe stanowiska będą przyporządkowane napędom, integracji architektury wysokiego napięcia, projektowaniu elementów układu elektrycznego oraz rozwojowi technologii szybkiego ładowania.

Nowe stanowiska uzupełniają 300 wcześniej oferowanych miejsc pracy, z których 100 dotyczy techników utrzymania ruchu odpowiedzialnych za 700 robotów w nowym, wartym 130 mln funtów, zautomatyzowanym zakładzie produkcji nadwozi JLR w Solihull. Zakład ten zwiększy produkcję modeli Range Rover i Range Rover Sport o 30%. Ponadto technicy ci zostaną przeszkoleni do pracy z nowym systemem produkcji nadwozi o wartości 70 mln funtów dla nadchodzącego elektrycznego Range Rovera.

Pozostałych 200 nowych pracowników, czyli techników i inżynierów testujących, skoncentruje się na przyszłości, opracowując pojazdy elektryczne nowej generacji w Gaydon Engineering Center i w zakładzie zajmującym się układami napędowymi w Whitley. Ofertę zapoczątkuje pod koniec 2024 r. elektryczny Range Rover, a następnie w 2025 r. pojawią się trzy zupełnie nowe modele Jaguara, w tym czterodrzwiowy GT. Zarówno Range Rover, jak i modele Jaguara będą produkowane w fabryce w Solihull, która wraz z fabryką silników w Wolverhampton i fabryką w Halewood zostanie przystosowana do produkcji pojazdów elektrycznych w ramach inwestycji o wartości 15 mld funtów.

Niedawno spółka macierzysta JLR, Tata Motors, potwierdziła, że ​​Bridgewater w Somerset będzie lokalizacją fabryki akumulatorów o mocy wytwórczej 40 GWh.

źródło: electronicsB2B.com