Jaguar Land Rover otwiera trzy europejskie centra technologii autonomicznej jazdy

| Gospodarka Aktualności

Producent luksusowych samochodów Jaguar Land Rover zapowiedział, że w ramach partnerstwa z firmą Nvidia otworzy w Europie trzy nowe centra inżynieryjne w celu opracowywania technologii pojazdów autonomicznych. Powstaną one w Monachium w Niemczech, w Bolonii we Włoszech i w Madrycie w Hiszpanii. Lokalizacje zostały wybrane ze względu na miejscową dostępność specjalistów.

Jaguar Land Rover otwiera trzy europejskie centra technologii autonomicznej jazdy

Utworzenie trzech nowych centrów technologicznych oznacza postęp w wieloletniej współpracy JLR z firmą NVIDIA, liderem w dziedzinie sztucznej inteligencji (AI) i informatyki, i zwiększa globalny zasięg JLR. W ramach partnerstwa inżynierowie JLR będą pracować nad rozwojem i dostarczaniem zautomatyzowanych systemów jazdy nowej generacji oraz usług cyfrowych. W celu rozwijania systemów wspomagania kierowcy i sztucznej inteligencji dla autonomicznych samochodów przyszłości utworzonych zostanie prawie 100 nowych miejsc pracy.

Budowa nowych ośrodków jest uzupełnieniem istniejących hubów technologicznych JLR w Portland w USA, Budapeszcie na Węgrzech, Shannon w Irlandii, Szanghaju w Chinach, w Bengaluru w Indiach i Manchesterze w Wielkiej Brytanii. Centra te zatrudniają łącznie ponad 1100 inżynierów z liczących prawie 9000 osób globalnych zasobów inżynieryjnych JLR.

Dziewięć centrów firmy Jaguar Land Rover będzie wspólnie świadczyć usługi i przekazywać dane do Advanced Product Creation Center w Gaydon, w Wielkiej Brytanii, by tworzyć pojazdy nowej generacji.

fot. Jaguar Land Rover Newsroom

źródło: Jaguar Land Rover