HARTING Technology Group inwestuje w utworzenie globalnej siedziby w Szwajcarii

| Gospodarka Aktualności

Grupa Technologiczna HARTING ogłosiła, że łączy ponadregionalne najwyższe stanowiska kierownicze w Szwajcarii, co przyspieszy globalne sterowanie i zarządzanie. Dzięki temu krokowi ewoluuje w przyszłościowego, światowego gracza w zakresie rozwiązań łącznościowych. HARTING działa w Szwajcarii od ponad 40 lat. Utrzymuje tam zakład produkcyjny i już zarządza ze Szwajcarii między innymi swoimi globalnymi centrami innowacji.

HARTING Technology Group inwestuje w utworzenie globalnej siedziby w Szwajcarii

CEO HARTING Technology Group - Philip Harting - jest przekonany, że ustanowienie siedziby głównej w Szwajcarii będzie miało pozytywny wpływ na firmę zatrudniającą globalnie około 6200 pracowników. Przeprowadzka ma na celu długoterminowe zabezpieczenie miejsc pracy i inwestycji w Niemczech, Szwajcarii i na całym świecie. Rodzina Harting nabyła dwa lata temu firmę Studer Cables AG, która ma siedzibę w Däniken w Szwajcarii, a Philip Harting objął stanowisko prezesa zarządu.

Jednocześnie Niemcy, Espelkamp i okolice pozostają centralnym punktem dla rodziny Harting. Siedziba HARTING Stiftung & Co. KG pozostanie w Espelkamp, a bieżące projekty i inicjatywy w regionie będą kontynuowane. Planowanie globalnej siedziby w Szwajcarii jest wciąż na wczesnym etapie.

- Utworzenie globalnej centrali w Szwajcarii oznacza kolejny krok dla HARTING w naszym strategicznym rozwoju i internacjonalizacji, w celu pozycjonowania się jako firma globalnie konkurencyjna i regionalnie silna. W ten sposób spełniamy również globalne warunki ramowe i wymagania naszych klientów - mówił Philip Harting.

Na zdjęciu: Philip Harting

źródło: HARTING