Lena Lighting jedną z najcenniejszych firm według Forbesa

Jeden z największych polskich producentów rozwiązań oświetleniowych, notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, został uhonorowany wyróżnieniem magazynu Forbes. Znalezienie się w rankingu Najcenniejszych Firm Rodzinnych Forbesa to jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w Polsce. Lena Lighting znalazła się w gronie rodzimych przedsiębiorstw, które udowodniły, że mogą efektywnie łączyć tradycję rodzinnego biznesu z nowoczesnością i transparentnością wymaganą przez rynek kapitałowy.

Posłuchaj
00:00

Przedsiębiorstwa ubiegające się o miejsce w zestawieniu Najcenniejszych Firm Rodzinnych Forbesa muszą spełniać szereg restrykcyjnych wymagań, takich jak przynajmniej piętnastoletnia obecność na rynku, posiadanie co najmniej 50% udziałów przez członków rodziny oraz wykazywanie się solidną kondycją finansową. Muszą one także osiągnąć przychód netto nie mniejszy niż 10 mln złotych, nie być w stanie upadłości oraz cieszyć się nieposzlakowaną opinią. Wartość przedsiębiorstwa jest wyliczana na podstawie średniej ważonej wartości majątku oraz dochodu z minionych lat.

Lena Lighting S.A. to polski producent oświetlenia LED. Oferuje światowej klasy energooszczędne produkty dla przemysłu, budownictwa i inwestycji drogowych. Dysponuje najnowocześniejszymi liniami produkcyjnymi oraz własnym centrum badawczym. Zatrudniając 210 osób, rocznie wytwarza ponad 2,5 mln lamp i wdraża 50 nowych wzorów. Lena Lighting eksportuje swoje produkty do 70 krajów. Działalność firmy prowadzona jest w oparciu o normy zarządzania środowiskowego ISO 14001. Firma zdobyła dwie statuetki w konkursie wzorniczym RED DOT 2022.

Źródło: Lena Lighting

Powiązane treści
Nowe standardy oświetlenia w Toruniu
Modernizacja oświetlenia ulicznego - inwestycja w oszczędności
Lena Lighting informuje o wynikach
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Zasilanie
Microchip rozszerza ofertę rozwiązań kosmicznych o przetwornicę DC/DC SA15-28 i filtr EMI SF100-28
Komponenty
Farnell poszerza ofertę produktów o znaczeniu krytycznym
Projektowanie i badania
USA ograniczają sprzedaż oprogramowania EDA do Chin
Produkcja elektroniki
Wirebonding NIE odchodzi do lamusa
Mikrokontrolery i IoT
Nowa platforma Payara Qube upraszcza wdrażanie aplikacji Java w chmurze
Komponenty
Nordic Semiconductor przejmuje firmę Memfault i wprowadza na rynek pierwszą kompletną platformę typu chip-chmura
Zobacz więcej z tagiem: Optoelektronika
Gospodarka
Unisystem – 30 lat ewolucji w świecie wyświetlaczy
Gospodarka
HIKMICRO SuperScene – przełom w termowizji AI dla inspekcji budynków, rozdzielnic i PCB
Gospodarka
Fotonika krzemowa - perspektywy rozwoju
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów