MPLAB PICkit Basic – budżetowy debuger od Microchip z możliwościami klasy premium

Microchip Technology prezentuje MPLAB PICkit Basic – przystępny cenowo debuger in-circuit, który oferuje funkcje znane z droższych narzędzi. Dzięki kompatybilności z popularnymi IDE, wsparciu dla szerokiej gamy mikrokontrolerów i nowoczesnemu złączu USB-C, urządzenie to staje się uniwersalnym wyborem dla inżynierów, studentów i hobbystów zajmujących się elektroniką oraz systemami embedded.

Posłuchaj
00:00

Ekonomiczne rozwiązanie dla twórców elektroniki i systemów wbudowanych

Microchip Technology zaprezentował MPLAB PICkit Basic In-Circuit Debugger (PG164110) – kompaktowe, budżetowe narzędzie do programowania i debugowania mikrokontrolerów, zaprojektowane z myślą o szerokim gronie użytkowników. W odróżnieniu od wielu złożonych i drogich urządzeń tego typu, MPLAB PICkit Basic oferuje szybkie złącze USB 2.0, obsługę CMSIS-DAP oraz zgodność z różnymi zintegrowanymi środowiskami programistycznymi (IDE). Dzięki kompatybilności z wieloma mikrokontrolerami i łatwości integracji z różnymi narzędziami deweloperskimi, urządzenie sprawdza się w wielu projektach i upraszcza codzienną pracę programistów.

Główne cechy debugera MPLAB PICkit Basic

  • Kabel USB Type-C: Debuger programistyczny MPLAB PICkit Basic wykorzystuje kabel USB Type-C, który jest nowoczesny, powszechnie stosowany i prosty w użyciu. Połączenie USB-C pomaga promować lepszą łączność, szybszy transfer danych i bardziej niezawodne połączenie, redukując problemy związane z przestarzałymi lub niekompatybilnymi kablami.
  • Opłacalność: Wiele zaawansowanych narzędzi do debugowania i programowania może być drogich, przez co są mniej dostępnych dla hobbystów, studentów i mniejszych zespołów programistycznych. Debuger MPLAB PICkit Basic oferuje zaawansowane funkcje w niższej cenie, co czyni go niedrogą opcją bez uszczerbku dla funkcjonalności.
  • Zgodność i wszechstronność: Programiści często stają przed wyzwaniami związanymi z narzędziami, które są ograniczone do określonych urządzeń lub środowisk programistycznych. Debuger MPLAB PICkit Basic obsługuje szeroką gamę mikrokontrolerów i jest zgodny z IDE MPLAB X firmy Microchip, zintegrowanym środowiskiem programistycznym MPLAB (IPE) i rozszerzeniami MPLAB dla VS Code, a także z opcjami innych firm, takimi jak IAR Embedded Workbench® i różnymi interfejsami debugowania, w tym czteroprzewodowym JTAG i debugowaniem szeregowym.
  • Ulepszone wrażenia użytkownika i zaawansowane funkcje: Elegancka i lekka konstrukcja sprawia, że ​​MPLAB PICkit Basic jest łatwy do przenoszenia i używania w różnych środowiskach, od sal lekcyjnych po profesjonalne laboratoria programistyczne. Zaawansowane możliwości debugowania obejmują automatyczny wybór urządzenia i obsługę adaptera dla urządzeń opartych na architekturze Arm Cortex.

- W ramach trwającej strategii ułatwiania pracy z rozwiązaniami Microchip i zwiększania ich dostępności, debuger MPLAB PICkit Basic został zaprojektowany jako wszechstronne i ekonomiczne rozwiązanie dla społeczności programistów - powiedział Rodger Richey, wiceprezes ds. systemów programistycznych i programów akademickich w Microchip Technology. - Zgodność z szeroką gamą mikrokontrolerów i solidne możliwości debugowania sprawiają, że jest to niezbędne narzędzie dla hobbystów i profesjonalnych inżynierów, którzy chcą zoptymalizować swoje przepływy pracy programistycznej.

Źródło: Microchip

Powiązane treści
Microchip prezentuje nowy układ zarządzania zasilaniem – MCP16701
Dzięki PCIe samochód przyszłości staje się rzeczywistością
Microchip rozszerza ofertę rozwiązań kosmicznych o przetwornicę DC/DC SA15-28 i filtr EMI SF100-28
Rozwój systemów embedded dzięki I3C
Microchip zawiera umowę partnerską z Delta Electronics w sprawie rozwiązań z węglika krzemu
Wyświetlacze dotykowe OLED zdefiniują interfejs użytkownika w motoryzacji
Komponenty SiC sposobem na nowoczesną motoryzację
Bezpieczeństwo w systemach autonomicznych
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Zasilanie
Trina Storage i Stiemo zbudują w krajach bałtyckich sieć potężnych magazynów energii
Projektowanie i badania
Dania chce mieć najpotężniejszy na świecie komputer kwantowy
Elektromechanika
Dold wzmacnia międzynarodową obecność - tworzy nowy oddział sprzedaży w Polsce
Projektowanie i badania
Tranzystory diamentowe odmienią elektronikę dużej mocy
Zasilanie
Nowy standard ładowania EV: EVerged i AMPECO połączą siły, by stworzyć sieć 5000 punktów w 2 lata
Aktualności
Portugalia potęgą w zakresie centrów danych?
Zobacz więcej z tagiem: Mikrokontrolery i IoT
Gospodarka
Nowa platforma Payara Qube upraszcza wdrażanie aplikacji Java w chmurze
Gospodarka
Najmniejszy na świecie komputer z Intel Core 13. generacji – AAEON de next-RAP8 wkracza na rynek embedded
Technika
Dotykowe czujniki indukcyjne - nowy wymiar interfejsu HMI

Komponenty indukcyjne

Podzespoły indukcyjne determinują osiągi urządzeń z zakresu konwersji mocy, a więc dążenie do minimalizacji strat energii, ułatwiają miniaturyzację urządzeń, a także zapewniają zgodność z wymaganiami norm w zakresie EMC. Stąd rozwój elektromobilności, systemów energii odnawialnej, elektroniki użytkowej sprzyja znacząco temu segmentowi rynku. Zapotrzebowanie na komponenty o wysokiej jakości i stabilności płynie ponadto z aplikacji IT, telekomunikacji, energoelektroniki i oczywiście sektorów specjalnych: wojska, lotnictwa. Pozytywnym zauważalnym zjawiskiem w branży jest powolny, ale stały wzrost zainteresowania klientów rodzimą produkcją pomimo wyższych cen niż produktów azjatyckich. Natomiast paradoksalnie negatywnym zjawiskiem jest fakt, że jakość produktów azjatyckich jest coraz lepsza i jeśli stereotyp "chińskiej bylejakości" przestanie być popularny, to rodzima produkcja będzie miała problem z utrzymaniem się na rynku bez znaczących inwestycji w automatyzację i nowe technologie wykonania, kontroli jakości i pomiarów.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów