Konferencja TI o nowościach produktowych DSP i MCU

| Gospodarka Artykuły

27 października Texas Instruments zorganizował dla dziennikarzy seminarium omawiające najważniejsze nowości układowe, które pojawiły się w ofercie firmy. Postanowiono zwrócić uwagę mediów na kilka wybranych produktów, które stanowią przełom w technologii lub też wskazać na kierunki rozwoju oferty TI w najbliższych miesiącach. Prezentacja objęła dwie grupy układów scalonych: szybkie przetworniki A/C oraz nowe mikrokontrolery do zastosowań embedded i wydajnych aplikacji.

Konferencja TI o nowościach produktowych DSP i MCU

Omawianym przykładem w zakresie przetworników była rodzina ADS54xx. Są to szybkie 12-bitowe przetworniki A/C o maksymalnej szybkości próbkowania 1 GSps. Przy tych znakomitych parametrach akwizycji sygnału układy te pobierają jedynie 0,5W mocy i przeznaczone są do pracy w stopniach wejściowych profesjonalnych urządzeń akwizycji danych, jak stacje radarowe, aplikacje SDR lub sprzęt obrazowania medycznego. Przetworniki zawierają wzmacniacz wejściowy o programowalnym wzmocnieniu i charakteryzują się wysokim zakresem dynamicznym przy jednoczesnych dobrych właściwościach szumowych (59dB SNR, SFDR 67dBc@1 GHz).

Drugą część wykładów poświęcono nowej ofercie w zakresie procesorów ARM, która została rozszerzona o blisko 30 produktów z rodziny Cortex-M3 (Stellaris) i o nową linię Cortex-A8 (Sitara). Pod nazwą Sitara kryją się na razie dwa układy Cortex A8 bazujące na rdzeniu ARM9, charakteryzujące się dużą wydajnością, rozbudowanymi funkcjami graficznymi i multimedialnymi, które kierowane są w stronę najbardziej wymagających aplikacji przemysłowych, medycznych, systemów Sigital Signage i systemów sprzedaży.

Procesory z rodziny Sitara mają też trafiać do komputerów jednopłytkowych stanowiąc alternatywę dla intelowskiego Atoma. Nowości w zakresie procesorów Cortex-M3 dotyczą 29 nowych układów, które uszczelniają i poszerzają ofertę TI o wykonania w małych obudowach, wykonaniach z rozszerzonym zakresem temperatur pracy, różnymi zasobami peryferyjnymi. Ceny najtańszych wersji mikrokontrolerów Cortex zaczynają się od 1 dolara.

Zobacz również