Wtorek, 17 września 2019

Energetab 2019. Przewodnik targowy

Energetab to wydarzenie skupiające firmy, dla których szeroko rozumiana energetyka jest podstawą aktywności. Przewodnia dla targów tematyka energetyczna jest też obszarem bardzo pojemnym, jednym z niewielu tematów zdolnych skupić naprawdę szerokie spektrum przedsiębiorstw. Atutami bielskiej imprezy jest duży teren ekspozycji (ponad 30 tys. m²), długa lista wystawców (prawie 700 firm) oraz atrakcyjne położenie blisko południowej granicy oraz dużych ośrodków przemysłowych. Jak podają organizatorzy, wszystkie miejsca na tegorocznym Energetabie wyprzedały się na długo przed targami.

Energetab 2019. Przewodnik targowy

Energetab tradycyjnie obejmuje obszary związane z wytwarzaniem, przesyłem i dystrybucją energii elektrycznej oraz szeroką gamę produktów elektrotechnicznych. Prezentowane są m.in. stacje transformatorowe, rozdzielnice, przekładniki, wyłączniki, kable i przewody, agregaty prądotwórcze i systemy UPS. Towarzyszy im wystawa systemów pomiarowych, oferty z zakresu oprogramowania, urządzeń do komunikacji przewodowej i bezprzewodowej, a także usługi - bo one również odgrywają w branży istotną rolę. Taka szerokość tematyczna wystawy sprawia, że na Energetabie dobrze odnajduje się również wiele firm związanych z elektrotechniką, elektroniką, a także ogólnie przemysłem.

Na ekspozycji najwięcej jest sprzętu energetycznego, a więc urządzeń rozdzielczych wysokich i niskich napięć, transformatorów, generatorów czy silników, agregatów prądotwórczych i UPS-ów, odnawialnych źródeł energii. Niemniej między nimi przewijają się komponenty automatyki, systemów sterowania, aparatury pomiarowej, osprzętu sieciowego i instalacyjnego, komponenty elektromechaniczne oraz także podzespoły elektroniczne.

Warto zauważyć, że na Energetabie jest też wiele małych firm, a bardzo dużo wystawców i gości to stali bywalcy. Wiele osób zna się z pracy zawodowej, a znajomości te są często zalążkiem zawieranych kontraktów. Patrząc na mapy pawilonów z ostatnich lat, plan sytuacyjny i miejsca zajmowane przez duże firmy, widzimy też, że bielska impreza osiągnęła stabilny duży potencjał.

Jeśli chodzi o udział firm z obszaru charakterystycznego dla elektroniki to w tym roku jest on nieco mniejszy niż zwykle, bo część przedsiębiorstw wybrała targi Trako, TEC lub jedną z wielu imprez zagranicznych w okolicy. Mimo to nie zabraknie dostawców aparatury pomiarowej, elementów elektromechanicznych (m.in. przekaźników, złączy, obudów) i elementów indukcyjnych. Wybrane pod tym kątem pozycje z katalogu wystawców pokazujemy w tabeli.

Spotkajmy się na targach

Odwiedzających Energetab zapraszamy serdecznie do naszego redakcyjnego stoiska w dolnej kondygnacji hali A (A37). Dotarcie do nas z pewnością ułatwi załączona mapa z rozkładem stoisk i listą wystawców.

Kilka zdjęć z właśnie otwartej imprezy