Środa, 28 października 2020

5 rzeczy, jakie musisz wiedzieć na temat przetwornic obniżających

Społeczność należąca do koncernu Avnet, wspólnie z Simonem Foley’em, piastującym stanowisko Market Development Manager w firmie Vishay, zapraszają do udziału w anglojęzycznym webinarium zatytułowanym „5 rzeczy, jakie musisz wiedzieć na temat przetwornic obniżających” (ang.: "5 Things to Know About Buck Regulators"), które odbędzie się 4 listopada 2020 roku o godzinie 17:00.

5 rzeczy, jakie musisz wiedzieć na temat przetwornic obniżających

Automatyzacja napędza świat, wprowadzając go w zupełnie nową erę komunikacji. W rezultacie, aby móc zapewnić niezbędną energię krytycznie ważnej infrastrukturze IT, ekosystem mocy zmienia się nie do poznania. Układy scalone marki Vishay stanowią rozwiązania, które pozwalają pokonać najważniejsze wyzwania, jakie występują w kontekście przetwarzaniu mocy na potrzeby infrastruktury, a wśród nich:

  • rosnący globalny pobór mocy przez infrastrukturę informatyczno-telekomunikacyjną, co do której przewiduje się potrojenia mocy w następnej dekadzie,
  • rosnący koszt chłodzenia centrów danych,
  • wymagające dużej mocy jednostki CPU i układy SoC,
  • większa przenośność i mniej dostępnego miejsca w urządzeniach elektronicznych, trudniejsze środowiska, w jakich działają aplikacje.

Podczas webinarium, poprzez zadanie pytania, uczestnicy będą mieli szansę na wygranie jednej z czterech płytek ewaluacyjnych Vishay Synchronous Buck Regulator EV Board.

Uczestnicy najbardziej skorzystają z webinarium, jeśli obejrzą praktyczny wideo-test, przeprowadzony przez gospodarza programu „element14 Prezentuje”, śmiałego inżyniera, Jamesa Lewisa. Wspomniana płytka ewaluacyjna Vishay SIC 461 opiera się o wykorzystanie bardzo uniwersalnej przetwornicy obniżającej DC/DC, wykonanej w technologii węgliku krzemu. Pozwala ona użytkownikowi na testowanie funkcji układów SiC461 (prąd znamionowy 10 A), SiC462 (6 A), SiC463 (4 A) i SiC464 (2 A) – regulatorów serii microBUCK. Na płytce znalazły się przełączniki, które pozwalają wybrać, czy na wyjściu dostępne ma być 10, 6, 4 czy 2 ampery prądu. Napięcie wejściowe musi mieścić się w zakresie od 4,5 V do 60 V, a napięcie na wyjściu może być obniżone do poziomu nawet 0,8 V. Omawiane regulatory dobrze sprawdzają się w różnorodnych aplikacjach, a w tym w przetwarzaniu danych, w elektronice konsumenckiej, telekomunikacji i w instalacjach przemysłowych.

Aby zarejestrować swoją chęć udziału w webinarium na temat przetwornic obniżających marki Vishay, prosimy odwiedzić stronę https://www.element14.com/community/events.

Polecane

Nowe produkty

Zobacz również