Monitory i wyświetlacze z panelem dotykowym w ofercie BNS

| Prezentacje firmowe Artykuły

Elo TouchSystems to firma będąca częścią koncernu Tyco Electronics i jednocześnie światowy lider w technologii ekranów dotykowych. Linia produktów Elo oferuje nie tylko bogatą ofertę monitorów dotykowych LCD oraz wielofunkcyjnych komputerów dotykowych o różnych formach i stylach, ale również wszystkie dostępne na świecie technologie ekranów dotykowych. Dzięki temu Elo może zaoferować klientom doskonałe rozwiązania indywidualnie dostosowane do każdego rodzaju aplikacji.

Monitory i wyświetlacze z panelem dotykowym w ofercie BNS

Oferta firmy obejmuje największy wybór technologii ekranów i komputerów dotykowych zaprojektowanych tak, aby spełniały wysokie wymogi różnorodnych zastosowań, takich jak przemysłowe, medyczne, turystyczne, transportowe, POS, wyposażenie różnego rodzaju kiosków oraz zastosowań związanych z grami i rozrywką.

Wysoką pozycję na rynku Elo TouchSystems zawdzięcza przede wszystkim długiej żywotności swoich monitorów wynikającą z kontrolowania wszystkich stosowanych podzespołów według własnych procedur jakości. Monitory Elo skonstruowane są w ten sposób, że nawet przyszłe udoskonalenia paneli mogą być dokonane bez zmian zewnętrznych. Raz zaprojektowana obudowa nie wymaga zmian przy wprowadzaniu nowej wersji monitora.

Charakterystyka ogólna monitorów Elo

Panel dotykowy wykonany jest w unikatowej technologii Intellitouch. Umożliwia ona pracę panelu dotykowego nawet, jeżeli znajdują się na nim zarysowania (jako jedyny panel na świecie), krople wody, brud, popiół od papierosów, ketchup, tłuszcz itd. Atutem jest również wysokiej jakości obraz przyciągający wzrok użytkowników, charakteryzujący się wysoką rozdzielczością i szybko reagujący na zmiany treści.

Monitory w technologii Intellitouch umożliwiają wykorzystanie w aplikacjach osi "z" realizowaną za pomocą siły dotyku, co daje nowe możliwości budowy interfejsu użytkownika. Panel dotykowy został trwale zintegrowany z monitorem, przez co cała konstrukcja jest zwarta od strony mechanicznej i charakteryzuje się mniejszymi wymiarami w porównaniu do rozwiązań tradycyjnych montowanych z dwu elementów.

Kąt widzenia dla monitora z zamontowanym panelem wynosi aż 178°×178°, współczynnik kontrastu 1500:1 oraz jasność 280 nitów, co zapewnia wyjątkowo dobre warunki obserwacji nawet przy silnym oświetleniu zewnętrznym. Monitory mają standardowo zamontowane wejście analogowe i cyfrowe sygnału wideo i zawierają wielofunkcyjny kontroler ekranu dotykowego umożliwiający zastosowanie interfejsu USB lub RS-232.

Obudowa monitora ma wielofunkcyjne mocowanie ułatwiające montaż monitora, a precyzyjna ramka okalająca ekran jest uszczelniona i stanowi wodoszczelną ochronę urządzenia od frontu. Ważnym atutem serii monitorów Intellitouch jest długi czas życia i dostępności w ofertach, pozwalający na stosowanie ich w aplikacjach przemysłowych.

Jakie są zalety ekranów dotykowych w zastosowaniach przemysłowych?

Ekran dotykowy jest wprawdzie droższy niż zwykły monitor, ale kosztuje mniej niż łącznie zwykły wyświetlacz i wysuwana lub rozkładana klawiatura w wykonaniu przemysłowym. Rozwiązanie to pozwala na używanie większych wyświetlaczy w mniejszych urządzeniach - rezygnacja z klawiatury sprzętowej pozwala na zaoszczędzenie cennego miejsca.

Ekran dotykowy to także większe bezpieczeństwo przy wpisywaniu danych dostępowych, lepsze bezpieczeństwo automatów do sprzedaży i udzielania informacji, bo brak klawiatury pozostawia mniej przestrzeni dla wandalizmu.

Ekrany dotykowe znajdziemy dzisiaj też tam, gdzie do zwykłej klawiatury przedostałyby się wilgoć lub brud lub gdzie grube rękawice przeszkadzałyby w precyzyjnym uderzaniu w klawisze lub klikaniu myszą.

Przegląd oferty

Monitory Elo TouchSystems są dostępne w kilku typowych rozmiarach przekątnej ekranu, w ramach których produkowane są wersje różniące się opcją dotykową. Najmniejszy monitor ma 12" przekątnej ekranu i występuje jedynie w wersji z panelem Intellitouch SAW.

  • Seria 15-calowa obejmuje trzy jednostki: z panelem Intellitouch SAW, z 6-milimetrowym panelem pojemnościowym wandaloodpornym.
  • Monitory 17-calowe dostępne są w wersji z panelem Intellitouch SAW, wersji o poszerzonym kącie obserwacji, bez panelu lub z 6-milimetrowym panelem pojemnościowym wandaloodpornym.
  • Monitory 19-calowe oprócz wersji podanych dla rozmiaru 17 cali, sprzedawane są także w wersji panoramicznej z panelem Intellitouch SAW.
  • Wersja 20-calowa zawiera tylko dwie jednostki: z panelem Intellitouch SAW i bez, natomiast rozmiar 22" ma dodatkowo wersję wyświetlacza o szerokim kącie obserwacji (178°).
  • Całość oferty uzupełniają wersje 26-calowe i 32-calowe. Jak widać, cała rodzina produktów liczy w sumie aż 23 wersje.

Marki specjalistyczne - Vision Pro

Poza monitorami Elo BNS oferuje produkty Vision Pro. Są to monitory ukierunkowane na zastosowania w przemyśle rozrywkowym, np. automatach do gier. Ich parametry elektryczne i mechaniczne zostały tak dobrane, aby można było wymienić stare monitory CRT wciąż eksploatowane w takich urządzeniach na nowe wersje LCD.

Wykonane są z wysokiej jakości komponentów, oferują lepszą jakość obrazu i dłuższy czas życia bez wypalania typowego dla tradycyjnych monitorów CRT. Rozdzielczość monitorów przystosowana została do standardów CGA, VGA, SVGA lub XGA i mają tryb automatycznej synchronizacji rozdzielczości ze starymi grami.

Ponadto wszystkie wyświetlacze Vision Pro LCD zawierają ramy, pozwalające na zamontowanie uchwytów LCD w różnych miejscach wokół LCD (od lewej do prawej lub od góry do dołu), co daje prawdziwe uniwersalne możliwości montażu. Ramy pozwalają na dostosowanie głębokości montażu panelu LCD do 1". Dostępne są także w różnych wersjach: tylko monitor, monitor z bezpiecznego szkła lub monitor z ekranem dotykowym.

BNS
www.bns.com.pl

Zobacz również