Laboratorium badawcze i wzorcujące IASE

Laboratorium badawcze i wzorcujące IASE oferuje wykonywanie badań środowiskowych urządzeń i systemów elektrycznych i elektronicznych w zakresie oddziaływań klimatycznych, mechanicznych i elektromagnetycznych (EMC).

Dodaj do ulubionych źródeł w Google
Posłuchaj
00:00

Naszym klientom proponujemy wykonanie badań klimatycznych w zakresie temperatur od -70°C do +180°C i w zakresie wilgotności względnej do 100%. Podejmujemy się także wykonania badań wytrzymałości mechanicznej na wibracje sinusoidalne, także na wibracje sinusoidalne z przemiataniem, wibracje losowe, udary pojedyncze oraz na udary wielokrotne.

Oprócz badań technoklimatycznych laboratorium IASE podejmuje się realizacji kompleksowych badań związanych z bezpieczeństwem użytkowania urządzeń i badaniem kompatybilności elektromagnetycznej (EMC).

W ramach tej grupy sprawdzamy poziom emisji przewodzonej zaburzeń metodami zgodnymi z PN-EN 55016-2-1, dokonujemy pomiaru napięcia zaburzeń w przyłączu zasilania AC/DC (50/60 Hz) i wykonujemy pomiary asymetrycznego prądu zaburzeń w kablach sygnałowych/sterujących. Wykonujemy także pomiary napięć w instalacjach poza laboratorium.

Drugą częścią naszej oferty w zakresie badań EMC są pomiary emisji promieniowanej metodami zgodnymi z PN-EN 55016-2-3, w tym pomiary wstępne zaburzeń promieniowanych w komorze bezodbiciowej (FAR), pomiary zaburzeń promieniowanych z odległości 3m/10m na otwartym poligonie pomiarowym (OATS), zorganizowanym w hali wystawienniczej IASE.

To także badania zaburzeń promieniowanych w zakresie powyżej 1 GHz, jakie wykonujemy w komorze bezodbiciowej. W zakresie badań odporności na zaburzenia proponujemy wykonanie pomiarów metodami zgodnymi z PN-EN 61000-4-x w zakresie odporności sprzętu elektronicznego na wyładowania elektrostatyczne (ESD), badania odporności na pole EM o częstotliwości 80 MHz ÷ 3 GHz wg PN-EN 61000-4-3 i badania odporności na serie szybkich elektrycznych stanów przejściowych (EFT/B) wg PN-EN 61000-4-4.

Nasza oferta obejmuje także badania odporności na udary typu 1,2/50-8/20μs prowadzone zgodnie z PN-EN 61000-4-5, na zaburzenia przewodzone zgodnie z PN-EN 61000-4-6 oraz badanie odporności na zapady napięcia zasilania według PN-EN 61000-4-11.

Inne badania i usługi

Oprócz zestawu podstawowych badań dotyczących jakości urządzeń elektronicznych laboratorium IASE wykonuje szereg usług pokrewnych. Zaliczają się do nich: pomiar zniekształceń harmonicznych prądu zasilania sieciowego (50 Hz/60 Hz), badanie szczelności elektromagnetycznej szaf przemysłowych, komór ekranowanych i pomiar jednorodności probierczego pola EM zgodnie z PN-EN 61000-4-3.


Realizujemy także badanie współczynnika fali stojącej w miejscu pomiaru SVSWR wg PN-EN 55016-1-4, badanie znormalizowanej tłumienności poligonu pomiarowego (NSA) wg PN-EN 55016-1-4 i podejmujemy się wzorcowania wyposażenia do badań EMC i pomiarów elektrycznych.

Istnieje możliwość wykonania w IASE ekspertyz technicznych dotyczących problemów braku kompatybilności elektromagnetycznej w instalacjach przemysłowych i skorzystania z naszej wiedzy i doświadczenia w zakresie EMC. Instytut certyfikowany przez TÜV CERT stosuje od 1997 r. System Zarządzania Jakością zgodny z normą PN-ISO 9001:2000 oraz oczekuje na akredytację PCA. Zapraszamy do korzystania z naszej oferty.

Laboratorium badawcze i wzorcujące IASE
www.iase.wroc.pl

Chcesz częściej widzieć nasze artykuły w Google? Dodaj ElektronikaB2B do ulubionych źródeł
Powiązane treści
Laboratoryjna aparatura pomiarowa to podstawa do rozwoju nowych technologii
IASE uhonorowany Dolnośląskim Gryfem
Automaticon 2012. Przewodnik targowy
Zobacz więcej w kategorii: Prezentacje firmowe
Pomiary
Nowa seria przyrządów Metracal CM - kalibrator i precyzyjny multimetr w jednym
Produkcja elektroniki
Automatyzacja - o co ten cały ambaras?
Produkcja elektroniki
Przełom w transferze cienkich warstw półprzewodnikowych: EV Group wprowadza system EVG®880 LayerRelease
Elektromechanika
Przekaźniki interfejsowe serii PI71P i PI72P
Produkcja elektroniki
MVTech - nowy partner dla polskiego przemysłu elektronicznego
Produkcja elektroniki
Mata antystatyczna czy kompletny stół ESD? Montaż końcowy jako główne źródło uszkodzeń ESD
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Sierpień 2026
Targi zagraniczne
Electronica 2026 - targi i konferencja producentów elektroniki
Targi zagraniczne
Elmässan Stockholm 2026

Szafa wydawcza JotKEl

Nowoczesny przemysł stanowi szczególne wyzwanie dla gospodarki magazynowej. Duże znaczenie ma zwłaszcza pozyskanie informacji zwrotnej o aktualnym stanie zasobów, co umożliwia optymalizację dostaw. Dobrze zorganizowana gospodarka magazynowa zapewnia ciągłość produkcji, a to bezpośrednio wpływa na redukcję kosztów postojów. Wychodząc naprzeciw tym wymaganiom i bazując na prawie 50-letnim doświadczeniu, firma JotKEl stworzyła system automatycznych mebli wydawczych.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów