Essemtec oferuje pełny zakres urządzeń technologicznych do całej produkcji SMT

| Prezentacje firmowe Artykuły

Essemtec - prawdziwy dostawca gotowych rozwiązań - specjalizuje się w rozwoju i produkcji urządzeń opartych na najnowszych technologiach do produkcji SMT. Essemtec jest jedynym producentem na świecie, który w swoim portfolio obejmuje cały proces produkcji.

Essemtec oferuje pełny zakres urządzeń technologicznych do całej produkcji SMT

Szwajcarski producent maszyn - Essemtec, jest liderem na rynku wytwarzania elastycznych systemów produkcyjnych dla użytkowników przemysłowych. Essemtec rozwija, produkuje i sprzedaje urządzenia i maszyny do wszystkich procesów w branży elektronicznej od 1991 roku: drukarki, dozowniki, systemy pick-and-place, systemy lutownicze, transportery i systemy przechowywania, jak również całe oprogramowanie do planowania, optymalizacji i śledzenia produkcji. Dzięki temu klienci korzystają z doświadczeń i know-how kompletnego dostawcy rozwiązań procesowych.

Essemtec jako jedyny zapewnia linie technologiczne do prototypowania, małych i średnich wolumenów, jak i do dużych serii, a wszystko to z jednego źródła. Wszystkie systemy są zoptymalizowane pod kątem maksymalnej elastyczności. Użytkownik może przełączyć się z jednego produktu na inny bez przestojów i uzyskać maksymalne wykorzystanie dostępnej zdolności produkcyjnej.

Linia "SMT prototyping", składająca się z ręcznej drukarki szablonowej - SP002, półautomatycznego systemu pick & place - Expert i wsadowego pieca rozpływowego - RO06 umożliwia wytwarzanie prototypów i małych serii szybko i przy zachowaniu wysokiej jakości. "SMT prototyping" jest najlepszym rozwiązaniem dla laboratoriów, działów rozwoju, uniwersytetów, dla rozpoczynających działalność lub jako linia prototypowania obok automatycznej produkcji SMT.

Dla firm, które poszukują mało wydajnego i niedrogiego systemu automatycznego montażu SMT, Essemtec oferuje linię SMT High Mix/Low Volume składającą się z półautomatycznej drukarki szablonowej z wizją - Fino, automatu pick & place - Pantera XV i pieca rozpływowego - RO300FC (pełna konwekcja). Linia oferuje szybkie przezbrajanie i szeroki zakres aplikacji.

Linia Modular Mid/High Volume, składająca z całkowicie automatycznej drukarki - Tucano, modułowego automatu pick & place - Paraquda i w pełni konwekcyjnego pieca rozpływowego - RO400FC doskonale nadaje się dla podwykonawców i wytwórców własnych produktów produkujących szeroką gamę PCB w średnich i dużych ilościach. Przełączenie linii jest niezwykle szybkie i proste, a modułowa budowa umożliwia rozbudowę mocy produkcyjnych.

Podwykonawcom i wytwórcom własnych produktów montujących szeroką gamę PCB w średnich i dużych ilościach Essemtec oferuje linię High Mix/High Volume, składającą się z drukarki szablonowej - Tucano, szybkiego automatu pick & place - Cobra oraz dowolnie konfigurowanego pieca rozpływowego - Zonda (7 do 13 stref procesowych). Przełączanie linii jest bardzo szybkie i proste. Również modułowa rozbudowa zdolności produkcyjnych jest możliwa.

Wartości dodane do maszyn produkcyjnych SMT

W dzisiejszym środowisku nie tylko maszyny produkcyjne są istotne do osiągnięcia celów, ale wiele różnych dodatkowych czynników. Dlatego Essemtec oferuje pełny pakiet usług i funkcji wokół maszyn. Usługa Flex2 oferuje dodatek wartości jako ochronę finansowania, inwestycji i zabezpieczenie wartości dla maszyn produkcyjnych SMT. Portfolio usług Flex2 obejmuje: dostosowane wsparcie i rozwiązania finansowe, program ochrony inwestycji, dostosowane przekazywanie wiedzy i technologii, jak również dostosowanie sprzętu do wymagań klientów.

Essemtec Polska
www.essemtec-polska.com

Zobacz również