Przegląd rozwiązań komunikacyjnych dla M2M w ofercie Elhurtu

| Prezentacje firmowe Artykuły

W szerokiej ofercie komponentów i podzespołów elektronicznych oferowanych przez Elhurt nie mogło zabraknąć rozwiązań komunikacyjnych dla sieci M2M. W tym obszarze firma dysponuje szerokim i kompleksowym portfolio wyrobów znanych światowych marek m.in.: Gemalto, Microrisc i SkyTraq. Zapraszamy do zapoznania się z przeglądem naszej oferty w zakresie M2M.

Przegląd rozwiązań komunikacyjnych dla M2M w ofercie Elhurtu

Moduły komunikacyjne Gemalto

Gemalto (wcześniej Cinterion Wireless Modules) jest wiodącym na świecie producentem rozwiązań komunikacji bezprzewodowej M2M. W ofercie producenta znajdują się zarówno rozwiązania zintegrowane z wyprowadzonymi interfejsami komunikacyjnymi RS-232, USB, GPIO (terminale), jak i moduły przeznaczone do integracji.

Kompleksowa oferta obejmuje proste moduły GSM/GPRS, poprzez wersje z szybką transmisją EDGE, moduły ze zintegrowanym odbiornikiem GPS, aż do urządzeń wyposażonych we własny procesor, obsługujących platformę Java. Jedną ze znaczących cech odróżniających firmę Cinterion od pozostałych producentów modemów GSM jest bardzo rozwinięty system wsparcia technicznego. Główne rodziny produktów do zastosował M2M Gemalto to:

 • Evolution - produkty tej serii oferują skalowalność, kompatybilność, a także w łatwy sposób umożliwiają w przyszłości wprowadzenie ulepszeń i dodatkowej funkcjonalności. Główne zalety to maksymalna elastyczność, wysoka funkcjonalność, łatwa integracja, a także kompatybilność wsteczna.
 • Value - moduły serii Value zaprojektowane zostały pod kątem aplikacji, które muszą spełniać wysokie wymagania norm przemysłowych.
 • Advance - seria zaprojektowana do aplikacji, które wymagają najnowszych technologii i wysokiej jakości w komunikacji M2M. Oferuje rozwiązania bezprzewodowej technologii UMTS oraz HSPA, jednocześnie zapewnia kompatybilność wsteczną z EDGE, GPRS oraz GSM.
 • Automotive - produkty tej rodziny w pełni spełniają rygorystyczne wymagania i normy przemysłu motoryzacyjnego. Produkowane są z zachowaniem normy jakości TS16949.

Platforma IQRF firmy Microrisc

IQRF firmy Microrisc jest gotową platformą komunikacji bezprzewodowej wykorzystującą niskie prędkości przesyłania danych oraz charakteryzującą się niskim poborem mocy. Jest to nie zawodna oraz prosta w użyciu technologia, idealna do wykorzystania np. w branży telemetrii, nadzorze procesów przemysłowych czy automatyzacji budynków (IQRF Alliance). Jest to idealne rozwiązanie wszędzie tam, gdzie niezbędna jest bezprzewodowa wymiana informacji między dowolnymi urządzeniami elektronicznymi.

Główne zalety IQRF:

 • wykorzystuje ogólnie dostępne częstotliwości ISM 433, 868 (EU) oraz 916 MHz (USA, Kanada, Japonia),
 • bazuje na kompaktowych modułach nadawczo-odbior czych z wbudowanym systemem operacyjnym,
 • ma otwartą funkcjonalność zależną od aplikacji użytkownika stworzonej w C,
 • zapewnia komunikację pakietową, maks. 64 B na pakiet,
 • zasięg nawet do kilkuset metrów,
 • pobór prądu 380 nA w stanie gotowości oraz 25 μA podczas odbioru,
 • nie wymaga opłat licencyjnych,
 • wsparcie dla protokołów MESH, IQMESH, które są zaimplementowane w systemie operacyjnym

Moduły GPS i Glonass firmy SkyTraq

Firma SkyTraq oferuje moduły GPS i Glonass, które projektowane są głównie pod kątem niezawodnych systemów nawigacji oraz aplikacji śledzących. Produkty firmy SkyTraq charakteryzują się wysoką czułością i oferują możliwość sprawnej pracy w pomieszczeniach zamkniętych, a także w środowiskach wysoko zurbanizowanych.

Wszystkie moduły projektowane są w popularnych obudowach oraz są zgodne ze standardem NMEA. Charakteryzują się szerokim wachlarzem możliwych opcji, m.in. zawierają gotowy interfejs RS232, wbudowaną antenę, udostępniają pamięć FLASH i mają zgodność pinową i sygnałową z innymi znanymi producentami.

Wkrótce w ofercie SkyTraq pojawią się nowe moduły GPS/Glonass/Beidou/Galileo, które będą bazować na nowym zaawansowanym procesorze SkyTraq Venus 8. Procesor będzie produkowany w technologii 55 nm, co przełoży się na energooszczędność. W ofercie znajdą się całkowicie nowe rozwiązania, a także odświeżone zostaną obecnie dostępne wersje modułów. Charakteryzować się będą jeszcze lepszą czułością, a także krótszymi czasami gotowości do pracy.

Elhurt
www.elhurt.com.pl

Zobacz również