Aparatura przenośna - dobra jakość i wiele funkcji pomiarowych

| Prezentacje firmowe Pomiary

Mierniki przenośne to grupa użytkowej aparatury pomiarowej, przeznaczonej do wspomagania pracy specjalistów w codziennych zadaniach. Ich najważniejszą cechą, jaka jest oczekiwana przez klientów, jest to, aby trafiała ona precyzyjnie w potrzebę pomiarową bez nadmiarowości, co skutkuje prostą obsługą, niską ceną, małymi gabarytami i wagą oraz lepszą niezawodnością.

Aparatura przenośna - dobra jakość i wiele funkcji pomiarowych

Niemniej klienci oczekują też przyrządów uniwersalnych: kombajnów pomiarowych pozwalających nosić ze sobą tylko jeden miernik lub chociaż kombinacji zbliżonych funkcjonalności metrologicznych, na przykład analizatora z rejestratorem. Przyrząd uniwersalny musi być oczywiście dobry jakościowo i niezawodny, gdyż droga ku uniwersalności nie może prowadzić przez ograniczenia.

W ofercie firmy BNS z Katowic znaleźć można wiele mierników przenośnych, z których największą część oferty stanowią multimetry, mierniki cęgowe po stronie pomiarów wielkości elektrycznych oraz mierniki czynników środowiskowych po stronie wielkości nieelektrycznych (temperatura, wilgotność, natężenie oświetlenia). Całość oferty liczy około 200 pozycji. BNS oferuje produkty kilku renomowanych producentów tych urządzeń jak Fluke, Brymen, Uni-T, Mastech, CEM, Axiomet, Benning i innych. Ofertę mierników uzupełniają akcesoria takie, jak kable pomiarowe, krokodylki, itp.

Oferowane multimetry mają wiele dostępnych funkcji pomiarowych, poza pomiarami napięć, prądów i rezystancji przyrządy te często pozwalają sprawdzać ciągłość obwodów, mierzyć pojemność, indukcyjność i temperaturę, dzięki czemu w wielu aplikacjach wystarcza jeden przyrząd. Coraz więcej jednostek ma automatyczne przełączanie zakresu i dużą dokładność (wyświetlacz powyżej 3,5 cyfry), co sprawia, że praca jest wygodna, liczba uszkodzeń miernika spowodowana przeciążeniem mniejsza, a dokładność pomiaru zauważalnie wyższa.

Standarem jest też pomiar TrueRMS w szerokim zakresie częstotliwości. Osobną kategorią multimetrów są mierniki cęgowe, w których podstawową funkcją jest pomiar prądu (przemiennego lub stałego) cęgami, a dodatkowo klasycznie można mierzyć napięcia i rezystancje. Mierniki cęgowe to propozycja dla elektryków, serwisów samochodowych i działów utrzymania ruchu.

Sporą zmianą w ostatnich latach jest wchodząca na rynek komunikacja bezprzewodowa pomiędzy głowicą pomiarową a jednostką centralną. Kolejną zmianą jest wyświetlacz, który wraz z kolejnymi generacjami tych urządzeń staje się coraz większy, mieści coraz więcej informacji poza wskazaniem wartości mierzonej, pozwalając na czytelną formę prezentacji, dostosowaną do aktualnej funkcji i zadania pomiarowego, a nie za każdym razem taką samą.

Jest to istotne zwłaszcza w pomiarach w terenie, dla osób starszych, bo zmniejsza liczbę pomyłek. Warto zauważyć, że w ofercie znaleźć można całe rodziny mierników o podobnych gabarytach, różniących się właśnie tymi podstawowymi funkcjami, jak wielkość wyświetlacza, automatyczna zmiana zakresu lub liczba funkcji pomiarowych. Dzięki temu zawsze można dobrać optymalną konstrukcję.

Wśród mierników wielkości nieelektrycznych BNS proponuje klientom mierniki temperatury i wilgotności o różnym przeznaczeniu i zakresie. Są też wersje combo łączące oba te parametry, przeznaczone do kontroli instalacji HVAC.

Asortyment mierników przenośnych na rynku zawsze był ogromny, co może być problemem dla osób, które nie do końca wiedzą, czego potrzebują, ale niskie ceny tej aparatury powodują, że dzisiaj można kupić bardzo dobry miernik za umiarkowaną kwotę.

BNS
www.bns.com.pl

Zobacz również