Securus - poznaj nasze kompetencje

| Prezentacje firmowe Produkcja elektroniki

Zlecenie na wielkoseryjną produkcję to marzenie każdej firmy EMS. Raz dobrze zaprogramowana linia montażowa daje szansę na przyzwoite zyski z produkcji. Jednak niewiele wyrobów znajduje nabywcę w setkach tysięcy sztuk na miesiąc. A konkurencja i walka o cenę na tym rynku jest olbrzymia, szczególnie ze strony firm azjatyckich.

Securus - poznaj nasze kompetencje

Natomiast małych firm produkujących specjalizowane urządzenia jest mnóstwo, chociaż na co dzień nieczęsto dostrzegamy ich obecność lub nie zastanawiamy się nad tym, kto jest projektantem tych urządzeń. Te firmy jednak istnieją, a wyroby produkowane przez nie stanowią istotną część infrastruktury technicznej, z którą mamy kontakt bieżący.

Zaprojektowanie nowego urządzenia, stworzenie oprogramowania oraz testy zajmują sporo czasu, a w międzyczasie pojawia się konieczność montażu prototypu lub wyprodukowania serii próbnej stworzonego urządzenia elektronicznego. Czasy, gdy do tego wystarczyła lutownica i szczypce, już bezpowrotnie minęły, postępująca miniaturyzacja komponentów stwarza coraz większe wymagania technologiczne i konieczność posiadania specjalizowanego sprzętu oraz doświadczenia.

Firma Securus, zajmująca się od bez mała 35 lat produkcją różnorakich urządzeń elektronicznych, świadczy usługi montażu małych serii oraz prototypów dla wielu firm w Polsce i Europie. Przez wiele lat staraliśmy się wyposażyć firmę w zestaw maszyn i narzędzi umożliwiających realizację wszelkich zleceń, ze szczególnym naciskiem na szybką produkcję niewielkich partii.

Nasze podejście do klienta

Biorąc pod uwagę, że nie wszyscy projektanci elektroniki mają możliwość zapoznania się ze specyfiką montażu automatycznego elementów SMD, staramy się wyjść naprzeciw takim wyzwaniom. Bywają zleceniodawcy, którzy dostarczając nam pocięte płytki drukowane wielkości paznokcia oraz komponenty w postaci krótkich odcinków taśm, wyobrażają sobie, że automat montażowy wygląda jak maszynka do mięsa.

Wystarczy wrzucić wszystko, zakręcić korbą i wychodzi gotowy produkt. Nie ignorujemy takich klientów, staramy się wykonać każde zlecenie, naszą specjalnością jest elastyczność i indywidualne podejście do każdego zleceniodawcy.

Zapewniamy każdemu możliwość konsultacji, pomocy na etapie projektu, a także stworzenia dokumentacji potrzebnej do wykonania montażu. Kalkulacja kosztów montażu małoseryjnego musi uwzględniać fakt, że w większości przypadków przygotowanie produkcji zajmuje znacznie więcej czasu niż sam proces montażu.

W zależności od wielkości partii oraz specyfiki projektu podejmujemy w konsultacji z klientem decyzję np. o sposobie nakładania pasty lutowniczej. Do wyboru mamy nakładanie dyspenserem ręcznym lub automatycznym, wykorzystanie taniego szablonu frezowanego lub precyzyjnego szablonu stalowego.

Także końcowa inspekcja poprawności montażu odbywa się w zależności od wielkości serii indywidualnie pod mikroskopem lub za pomocą testera AOI. Wszystkie tego typu decyzje mają na celu optymalizację kosztów wykonania zlecenia przy jednoczesnym utrzymaniu wysokiej jakości.

Naszym atutem są krótkie terminy realizacji montażu, wynoszące najczęściej 3-10 dni. Utrzymujemy w firmie spory magazyn podstawowych komponentów, w szczególności rezystorów i kondensatorów we wszystkich stosowanych najczęściej wielkościach, pozostawiając zleceniodawcy konieczność dostarczenia tylko elementów nietypowych, specyficznych dla danego projektu.

Nasze możliwości

Firma Securus ma trzy niezwiązane w linię montażową automaty, tyle samo drukarek szablonowych, piec tunelowy oraz specjalizowany piec kondensacyjny firmy Asscon. Ten ostatni służy głównie do lutowania szczególnie wrażliwych na temperaturę komponentów, np. diod LED na PCB z rdzeniem aluminiowym.

Każdego roku inwestujemy w nowe narzędzia, ostanie zakupy dotyczą np. specjalizowanego depanelizatora firmy CAB służącego do wycinania mostków łączących frezowane płytki w panelu lub wysokiej klasy wideomikroskopu firmy Vision Engineering.

Firma zatrudnia 4 osoby, rocznie realizujemy kilkaset zleceń, większość z nich pochodzi od firm, których profilu nie znamy, nie znamy też często przeznaczenia montowanych wyrobów. Każde zamówienie traktujemy jednak indywidualnie z pełnym zaangażowaniem i odpowiedzialnością za jakość wykonanej usługi.

Zakład Elektroniczny Securus

Zobacz również