Gaia – konwertery do wymagających aplikacji

| Prezentacje firmowe Komponenty

Zapraszamy do zapoznania się z krótkimi opisami trzech najnowszych konwerterów izolowanych DC-DC firmy Gaia Converter, które pojawiły się na rynku w ostatnich miesiącach. Są one przeznaczone do najtrudniejszych, jeśli chodzi o wymagania techniczne, aplikacji profesjonalnych.

Gaia – konwertery do wymagających aplikacji

MGDI-164

100-watowe jednowyjściowe izolowane konwertery DC-DC z serii MGDI-164 to rodzina produktów o szerokim zakresie napięć wejściowych 4:1 i gwarantowanej izolacji wytrzymującej napięcie testowe 1500 VDC. Przetwornice te zostały umieszczone w metalowej obudowie i są one przeznaczone do systemów zasilania rozproszonego w aplikacjach profesjonalnych. Pracują z wysoką częstotliwością kluczowania 330 kHz i zapewniają dużą niezawodność i dużą gęstość mocy.

 
MGDI-164

Są dostępne dla napięć wyjściowych 5, 12, 15 i 24 V, a dodatkowe wejście trymera pozwala dokładnie wyregulować żądany poziom. Zakres napięć wejściowych w każdym przypadku wynosi 9–36 V.

Wszystkie konwertery mają na wyjściu filtr LC zapewniający mały poziom tętnień i szumów, a konstrukcja jest w pełni zabezpieczona przed sytuacjami awaryjnymi, a więc za małym i za dużym napięciem wejściowym, zwarciem i przeciążeniem prądowym. Jest też soft-start ograniczający wartość prądu rozruchowego i zabezpieczenie termiczne.

Konstrukcja bazuje na transformatorze planarnym, komponentach SMD, a całość jest zalana dwufazowym materiałem termoprzewodzącym.

MGDM-205

MGDM-205 to 200-watowa jednostka konwertera DC-DC o szerokim zakresie napięć wejściowych 9-45 V. Przy napięciu 28 V przetwornica spełnia wymagania normy wojskowej MIL-STD-704A/D/F

 
MGDM-205

704A/D/F Została ona umieszczona w prostopadłościennej metalowej obudowie "quarter brick", pozwalającej na pracę w zakresie temperatur otoczenia -40… +105°C ze sprawnością 92%. Podobnie jak w przypadku poprzedniej jednostki przetwornica dostarcza na wyjściu napięcia izolowanego (1500 VDC), jest w pełni zabezpieczona, ma na wyjściu filtr LC obniżający wartość szumów i tętnień i daje możliwość synchronizacji. W pętli sprzężenia zwrotnego konwertera nie ma optoizolatora, co gwarantuje wysoką jakość i stałość parametrów w długim czasie. Zakres napięć wejściowych to 9-45 V (5:1), napięcie wyjściowe to 12 V (z funkcją trim oraz voltage sense do kompensacji spadku napięcia na długich liniach wyjściowych).

Jednostka ta przeznaczona jest do pracy w aplikacjach high-end, takich jak lotnictwo, wojsko, przemysł kosmiczny. Do takich aplikacji producent przygotował wykonania specjalne z minimalną temperaturą pracy -55ºC.

MGDI-254

MGDI-254 to z kolei 250-watowy konwerter DC-DC pracujący z napięciem 9-36 V (4:1) i dostarczający na wyjściu 12 V i 20,8 A (z możliwością wyregulowania dokładnego za pomocą linii Trim w przedziale 80-110% i z kompensacją napięcia na liniach zasilających – voltage sense). Jest to napięcie izolowane (1500 VDC). Pracuje z częstotliwością kluczowania 330 kHz, ma sprawność 91% i jest przeznaczony do aplikacji profesjonalnych (kolej, przemysł). Pozostałe funkcje są identyczne jak w MGDI-164.

 
MGDI-204

Wszystkie opisane konwertery mają wysoką funkcjonalność i parametry użytkowe: stabilizację napięcia wyjściowego w funkcji obciążenia rzędu 1%, krótki czas startu, dużą odporność na przepięcia i podobne.

Eltronika
tel. 22 751 97 44, www.eltronika.pl

Zobacz również