Produkcja ubrań reklamowych w pigułce, czyli specjalne maszyny do znakowania odzieży i metody znakowania

| Prezentacje firmowe Aktualności

Ubrania z logo czy z innym nadrukiem nawiązującym do danej marki to świetna forma reklamy firmy i ciekawy element identyfikacji wizualnej. To znakomity sposób na to, by wyróżnić się na tle rynkowych rywali i na stałe zapisać się w świadomości odbiorców. Bez wątpienia powinieneś wykorzystać tę formę promocji.

Produkcja ubrań reklamowych w pigułce, czyli specjalne maszyny do znakowania odzieży i metody znakowania

Nadruki na odzieży reklamowej wykonuje się na kilka różnych sposobów poprzez wykorzystanie specjalnych maszyn do znakowania. Sprawdź, która forma znakowania odzieży spełni Twoje wszystkie oczekiwania!

Maszyny do znakowania odzieży

Tworzenie nadruku na odzieży to skomplikowany proces, który wymaga specjalistycznej wiedzy, doświadczenia oraz odpowiedniego sprzętu. Wiele zależy od wybranej maszyny, a co za tym idzie od wykorzystanej metody druku. Przedstawiamy najpopularniejsze sposoby znakowania odzieży!

Analogowe znakowanie odzieży

Maszyna wykorzystywana w procesie analogowego tworzenia nadruków, czyli w tzw. sitodruku, składa się ze stalowej ramy oraz nylonowej siatki. Farba wykonuje odbitkę, przetaczając się przez konstrukcję. Maszyna drukuje wyłącznie w jednym kolorze, dlatego dla uzyskania kolorowych nadruków pracę trzeba powtórzyć kilka razy.

Sitodruk najlepiej sprawdza się do tworzenia jednolitych, niezbyt kolorowych wzorów. Metodę można wykorzystać do znakowania t-shirtów, koszulek polo, parasoli, koszul i toreb reklamowych w dowolnym miejscu. Nie można wykonać sitodruku na polarach – ze względu na strukturę materiału. Sitodruk to jedna z najtrwalszych i najpopularniejszych metod wykonywania nadruków, odpowiednia dla większych nakładów.

Cyfrowe znakowanie odzieży

Alternatywą dla metody analogowej jest cyfrowa. Maszyny przeznaczone do druku cyfrowego są w stanie wykonać dowolną grafikę, niezależnie od jej kształtu, poziomu skomplikowania czy koloru. Proces drukowania polega na nanoszeniu niewielkich kropelek farby na materiał, przy wykorzystaniu kombinacji czterech podstawowych kolorów z palety CMYK i ewentualnie innych dodatkowych kolorów spotowych. Maszyna do cyfrowego znakowania odzieży znakomicie sprawdza się w przypadku bardzo szczegółowych czy skomplikowanych wzorów. Materiał pokryty nadrukiem nie traci swojej giętkości i elastyczności. Sam nadruk jest nieprzeciętnie wytrzymały i bardzo realistyczny.

Inne metody znakowania odzieży

Do innych, równie skutecznych metod znakowania odzieży możemy zaliczyć:

  • transfer polegający na przygotowaniu projektu nadruku na specjalnym nośniku lub folii i przeniesieniu go na odzież za pomocą prasy transferowej; technika dokładnie odwzorowuje detale,
  • sublimacja, czyli metoda umożliwiająca wykonanie dowolnego projektu graficznego w pełnym odwzorowaniu; przeznaczona do znakowania odzieży poliestrowej, najlepiej w kolorze białym,
  • flex, czyli laserowe bądź ploterowe wycięcie wzoru ze specjalnej, pokrytej klejem folii, którą wgrzewa się w materiał za pomocą termoprasy; metoda odpowiednia do tworzenia nadruków odblaskowych i metalicznych, wyłącznie jednokolorowych,
  • flock, czyli technika podobna do metody flex, jednak z tą różnicą, że wykorzystywana folia pokryta jest miękkim w dotyku „meszkiem”; wykorzystywana do tworzenia jednokolorowych nadruków,
  • haft komputerowy uznawany za najbardziej prestiżową i najtrwalszą metodę znakowania odzieży, jest to znakowanie z wykorzystaniem nici; za pomocą maszyny do haftu komputerowego można uzyskać również nadruki 3D oraz lśniące (dzięki wykorzystaniu metalizowanych nici); metoda przeznaczona dla niskich nakładów i raczej nieskomplikowanych wzorów.

Tworzeniem nadruków na odzieży zajmuje się firma Strefa-logo.pl. Specjaliści gwarantują pełne wsparcie na każdym etapie realizacji zlecenia – a w szczególności służą pomocą przy wyborze odpowiedniej metody znakowania. Odzież reklamowa przygotowywania przez firmę wyróżnia się nieprzeciętną jakością, trwałością, estetyką i atrakcyjnym wyglądem.

źródło: Strefa-logo.pl

Zobacz również