Nowa seria Digilent Analog Discovery PRO 5000

| Prezentacje firmowe Pomiary

Oscyloskop sygnałów mieszanych 1 GS/s 100 MHz, generator funkcji, zasilacz i cyfrowy multimetr typu wszystko w jednym. Zwiększ możliwości swojego stanowiska roboczego dzięki największemu, najmocniejszemu i najbardziej bezkompromisowemu urządzeniu Analog Discovery w historii.

Nowa seria Digilent Analog Discovery PRO 5000

Po wypuszczeniu popularnej serii Analog Discovery Pro 3000 firma Digilent idzie jeszcze dalej i wprowadza na rynek model ADP5250, który do rodziny urządzeń Analog Discovery Pro wnosi wyższą częstotliwość próbkowania i przepustowość oraz bardziej wytrzymałą konstrukcję, pozostając pod kontrolą bezpłatnego, wysoko ocenianego oprogramowania WaveForms.

Oscyloskop sygnałów mieszanych o wyższej częstotliwości próbkowania i przepustowości

Model ADP5250 został zaprojektowany z myślą o połączeniu kompletnego zestawu instrumentów w elastycznym i programowalnym urządzeniu. Wyposażony jest w oscyloskop sygnałów mieszanych z dwoma kanałami z wejściami analogowymi 100 MHz (do 1 GS/s), jeden generator przebiegów z wyjściem sinusoidalnym do 20 MHz, 34 kanały cyfrowe z częstotliwością próbkowania do 100 MS/s, trójwyjściowy zasilacz o napięciu do 25 V, zewnętrzny wyzwalacz i wbudowany programowalny multimetr cyfrowy.

Najlepszy system testowy typu wszystko w jednym

Urządzenia Analog Discovery Pro oferują wiele zaawansowanych opcji wyzwalania. Instrumenty w WaveForms mogą być wyzwalane krzyżowo, na przykład poprzez aktywację przechwytywania oscyloskopu na podstawie odebranego i zdekodowanego protokołu cyfrowego.

Ponadto sygnały zewnętrzne mogą wyzwalać zdarzenia za pomocą dedykowanego wejścia/wyjścia wyzwalacza zewnętrznego. Bezpłatne oprogramowanie WaveForms pozwala skonfigurować te funkcje w samych instrumentach lub w jednym z dostępnych interfejsów skryptowych, zapewniając większą kontrolę lub automatyzację. W aplikacji WaveForms dla ADP5250 dostępne są następujące instrumenty:

  • oscyloskop,
  • generator przebiegów,
  • zasilacze,
  • multimetr cyfrowy,
  • analizator logiczny,
  • statyczne wejście/wyjście,
  • analizator widma,
  • analizator sieci,
  • analizator impedancji.

Uwaga: ADP5250 działa tylko z systemem Windows®.

Zastosowania oprogramowania WaveForms

WaveForms jest bezpłatnym oprogramowaniem dla ADP5250 i umożliwia korzystanie z dostępnych instrumentów analogowych oraz cyfrowych. Oprogramowanie było przez 10 lat udoskonalane na podstawie opinii klientów i oferuje przyjazny dla użytkownika interfejs przypominający tradycyjne aplikacje dostępne na komputery stacjonarne oraz laptopy. Urządzenie komunikuje się z WaveForms za pośrednictwem połączenia USB z komputerem, umożliwiając użytkownikom przechwytywanie, rejestrowanie, analizowanie i generowanie sygnałów mieszanych i przebiegów różnego pochodzenia. WaveForms można pobrać i zainstalować w niecałe 60 sekund. Oprogramowanie można też przetestować bez użycia sprzętu, korzystając z trybu demo. Oprócz instrumentów dostępnych w aplikacji oprogramowanie WaveForms wyposażono w narzędzie edytora skryptów, które umożliwia tworzenie niestandardowych skryptów instrumentu w języku JavaScript. Oprogramowanie WaveForms przeznaczone jest do pracy na laptopie i komputerze stacjonarnym.

Potencjał zastosowań zwiększa dodatkowo pakiet WaveForms Software Development Kit (SDK), który umożliwia tworzenie własnych aplikacji i skryptów w Python®, C oraz innych językach. Pomimo braku oficjalnego wsparcia urządzenie ADP5250 jest kompatybilne z interfejsem API NI VirtualBench C i VirtualBench LabVIEW™ VI.

Dodatkowe przewodniki, samouczki i zastosowania znaleźć można w Centrum zasobów serii Analog Discovery Pro 5000.

Urządzenie Digilent Analog Discovery Pro ADP5250 jest dostępne w TME Polska.