Szybka i łatwa detekcja pozycji

| Prezentacje firmowe Pomiary

Zbuduj swój czujnik prędkości lub położenia, przeznaczony do sterowania silnikiem, potrzebujący tylko metalowego celu i wykorzystujący ścieżki PCB. Nowy, szybki indukcyjny czujnik położenia LX34070 zapewnia bezpieczną, dokładną pracę z poprawioną odpornością na zakłócenia, w uproszczonym, niedrogim pakiecie.

Szybka i łatwa detekcja pozycji

Dzięki niewielkim rozmiarom LX34070 umożliwia redukcję całkowitych kosztów - oferuje znaczną przewagę pod względem wielkości i wagi, w porównaniu z magnetycznymi przetwornikami położenia kątowego i liniowymi przetwornikami różnicowymi napięcia (Linear Voltage Differential Transducer - LVDT).

To niezawodne urządzenie jest ponadto odporne na rozproszone pola magnetyczne, działa w wysokich temperaturach i może realizować długie pomiary liniowe, wykorzystując pojedynczy sensor. W przeciwieństwie do czujników Halla, LX34070 działa płynnie i bez utraty precyzji w pobliżu silników, solenoidów i w obecności wysokich prądów.

Zaprojektowany z myślą o wysokiej niezawodności i pracy w krytycznych dla bezpieczeństwa aplikacjach określających stan silników, LX34070 wspiera obsługę Automotive Safety Integrity Level C (ASIL C) i zapewnia opóźnienie sygnału mniejsze niż 5 μs przy sygnałach 1 kHz, co czyni go idealnym rozwiązaniem detekcyjnym dla silników, enkoderów liniowych i przekładni.

Dowiedz się więcej!

źródło: Microchip

Zobacz również