Elcad Technology rozszerza profil działalności o usługi montażu kontraktowego

| Automaticon 2015 Artykuły

Firma Elcad Technology z Żywca jest w krajowej branży elektronicznej często postrzegana jako producent odbiorników cyfrowych. Dotychczasowo firma była ukierunkowana na projektowanie i produkcję całej gamy odbiorników telewizji cyfrowej DVB oraz IP. Aktualnie w jej ofercie znajdują się dekodery telewizji naziemnej DVB-T, kablowej DVB-C oraz satelitarnej DVB-S2.

Elcad Technology rozszerza profil działalności o usługi montażu kontraktowego

W trakcie wieloletniej produkcji dekoderów, Elcad Technology zainwestowała w wydajną, automatyczną linię przystosowaną do montażu płyt PCB w technologii SMT i THT. Dzięki niej jest w stanie obecnie zaoferować klientom wysokiej jakości usługi montażu, które sprawdziły się na wymagającym rynku telewizji cyfrowej.

Jednym z ważniejszych atutów firmy, oprócz kontraktowych usług montażu elektroniki, jest oferta testerów funkcyjnych, które firma może zaprojektować i wyprodukować, elastycznie dostosowując się do wymogów klienta. Są one w stanie testować w czasie rzeczywistym płyty elektroniki oraz kompletne urządzenia w różnych punktach linii produkcyjnej. Użycie testerów pozwala na znaczne podniesienie jakości produkcji.

Park maszynowy:

  • drukarka DEK Infinity
  • 2×Topaz XII
  • 1×Emerald XII + Tray Stacker
  • piec REHM 6-strefowy z dwoma strefami schładzania z azotem
  • fala podwójna z azotem (azot w strefie wygrzewania oraz lutowania)

Elcad Technology posiada kadrę produkcyjną przeszkoloną z zakresu branżowych norm dotyczących montażu elektroniki, między innymi IPC-A-610E oraz inżynierów wnoszących do firmy swój profesjonalizm i wieloletnie doświadczenie. Ponadto, spełniając wymogi kontraktowych klientów, jest w trakcie wdrażania systemu zarządzania jakością ISO 9001:2009.

Dzięki wszechstronności, firma jest w stanie dostarczyć dowolny produkt, od płyty PCB aż po kompletny, zmontowany, przetestowany i zapakowany w pudełko wyrób.

Elcad Technology sp. z o.o. Sp. k.
elcad.eu