Eyebox, czyli nowoczesne spojrzenie na domową automatykę

| Energetab 2018 Artykuły

Eyebox firmy Italtronic to nowość rynkowa, za którą kryje się interesujący system modułowy obudów przeznaczonych do aplikacji domowej automatyki i inteligentnego domu. Zapewnia on ogromne możliwości komponowania dopasowanego do wymagań aplikacyjnych rozwiązania za pomocą zestawu części składowych, zapewnia bardzo dużą funkcjonalność i w odróżnieniu od innych produktów kierowanych do tego obszaru aplikacyjnego charakteryzuje się nowoczesnym, przyciągającym oko, wzornictwem.

Eyebox, czyli nowoczesne spojrzenie na domową automatykę

Obudowy Eyebox zostały dopracowane w szczegółach. Poza ukryciem we wnętrzu układu elektronicznego zawierają zintegrowane pokrętła, przyciski, system montażu w różnych miejscach (na ścianie, do postawienia na biurku i podobne). Są one atrakcyjne wzorniczo, funkcjonalne i estetyczne.

Wersja Display pozwala na zintegrowanie 2,8-calowego kolorowego wyświetlacza LCD-TFT. Poprzez umieszczenie maskownicy (jak na zdjęciach) może on mieć kształt okrągły z suwakiem regulatora lub ikonami ukrytymi na jej obrzeżu. Jest też dostępna soczewka, którą można umieścić na górze. Tworzy ona interesujący efekt dekoracyjny podobny do oka i nadaje razem z kolorową maskownicą typowemu wyświetlaczowi cechy niepowtarzalne. Obudowa pozwala na realizację wyboru opcji poprzez naciśnięcie górnej części.

Komponenty wchodzące w skład systemu zostały wykonane z tworzywa ABS i są przeznaczone do tworzenia systemów automatyki budynkowej. Obudowy pozwalają w prosty sposób wykonać czujniki, regulatory, przełączniki.

Seria obejmuje 8 podstawowych modeli o średnicy 90 mm i wysokości 40 mm, ukierunkowanych na takie aplikacje i w ramach każdej z nich producent zapewnia możliwość komponowania finalnej obudowy za pomocą części składowych tworzących daną kategorię.

Eyebox Human Presence to wersja przeznaczona do integracji czujnika obecności lub czujki ruchu, a także czujnika światła. Soczewka Fresnela czujnika ruchu lub mleczny dyfuzor czujnika światła zostały przykryte elegancką przezroczystą maskownicą w trzech kształtach.

Mogą być montowane na ścianach pomieszczeń lub sufitach jako nieruchome mocowania płasko do ściany lub pod kątem oraz za pomocą wsporników przegubowych pozwalających na regulację pochylenia.

Producent przygotował też kilka rodzajów podstawek umożliwiające postawienie obudowy na biurku. Wsporniki i spody obudów mają wykonane prowadniki i otwory pozwalające na wprowadzenie przewodu zasilającego do wewnątrz.

Podstawowy model Basic wykonany jest z białego tworzywa ABS i ma takie same wymiary jak inne wersje, np. Display lub Dimmer. Jest przeznaczony do montażu elementów systemów automatyki budynkowej które nie wymagają dużej interakcji z użytkownikiem, np. czujnika temperatury, anteny, czytnika RFID.

Poza podstawowymi wersjami wykonanymi z kolorowych tworzyw system zawiera też modyfikacje różniące się fakturą powierzchni. Są też dostępne pokrycia specjalne: drewnopodobne, chromowane oraz gumowane o miękkim dotyku. Możliwości jest tak wiele, że producent przygotował specjalne internetowe narzędzie konfiguratora umożliwiające tworzenie własnego, niepowtarzalnego rozwiązania.

Model Camera przystosowany został do umieszczeniu wewnątrz standardowego modułu kamery monitoringu. Kamera jest zasłonięta przez sferyczną osłonę maskującą jej obecność. Maskownica jest dostępna w 3 różnych wykonaniach.

Apar

Zobacz również