ITM INDUSTRY EUROPE - Przemysł Ery Cyfrowej

Tegoroczna edycja targów odbędzie się w terminie 31 maja – 3 czerwca 2022 roku. Podczas imprezy zostanie kompleksowo zaprezentowana oferta polskiego i światowego przemysłu, zgodną z ideą Przemysłu 4.0, towarzyszyć będzie kongres Industry Next. Wydarzenie to od lat jest kluczowym miejscem spotkań i wymiany technologicznych doświadczeń liderów sektora innowacji.

Posłuchaj
00:00

Rok wyzwań dla polskiego przemysłu – to hasło drugiej edycji Kongresu Industry Next towarzyszącego targom ITM INDUSTRY EUROPE. W pierwszym dniu wydarzenia odbędą się panele dyskusyjne, a drugi wypełnią praktyczne warsztaty. Udział w Kongresie potwierdzili już przedstawiciele kluczowych instytucji sektora przemysłowego. To jednak tylko część bogatego programu targów.

Przedstawiciele ministerstwa oraz głównych organizacji i firm sektora przemysłowego będą dyskutować na temat strategii przemysłowej Polski w kontekście perturbacji na rynku surowców, relokacji europejskiego przemysłu, a także nowych kierunków eksportowych. - Wszyscy przekonaliśmy się jak pandemia COVID-19 wpłynęła na łańcuch dostaw i jak w tym czasie na znaczeniu zyskała logistyka. Ważnym aspektem w kontekście relokacji europejskiego przemysłu jest również układ geopolityczny, konflikty handlowe, a obecnie – wywołana przez Rosję wojna w Ukrainie. Kluczowe są już nie tylko koszty produkcji, ale i szereg uwarunkowań, które należy nazwać ogólnym bezpieczeństwem produkcji i dostaw.

Zobacz więcej w kategorii: Rynek
Produkcja elektroniki
Produkcja urządzeń elektronicznych
Mikrokontrolery i IoT
Komponenty automatyki przemysłowej
Projektowanie i badania
Badania i rozwój
Produkcja elektroniki
Podzespoły elektroniczne
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Automatyczny import
Monitoring stanu łopat turbin wiatrowych: system BLADEcontrol w praktyce
Automatyczny import
Certyfikowane urządzenia Moxa: fundament cyberbezpieczeństwa w sieciach OT
Automatyczny import
Precyzyjna automatyzacja wymiany palet: Moduły NSA plus i ich następcy

Mikrokontrolery PIC32CM PL10 - wydajność 32-bitowego rdzenia Arm Cortex-M0+ i odporność na zakłócenia w projektach 5 V

Firma Microchip Technology prezentuje nową rodzinę mikrokontrolerów (MCU) PIC32CM PL10, która wprowadza wydajność 32-bitowych rdzeni Arm® Cortex®-M0+ do systemów zasilanych napięciem 5 V. Dzięki zgodności wyprowadzeń z 8-bitowymi rodzinami układów AVR® Dx, nowa seria stanowi doskonałą propozycję dla inżynierów poszukujących łatwej ścieżki migracji z architektury 8-bitowej na 32-bitową, pozbawionej konieczności poważnego przebudowywania układów zasilania na płycie czy uczenia się od nowa obsługi układów peryferyjnych.