Nowe złącza HARTING D-Sub SMT

| Automaticon 2013

Firma HARTING sukcesywnie rozwija i poszerza portfolio złączy typu D-Sub. Najnowszymi produktami z tej linii produktowej są wersje proste złącza D-Sub przeznaczone do montażu SMT. Oczywiście wersje kątowe tych złączy w dalszym ciągu są dostępne w ofercie.

Nowe złącza HARTING D-Sub SMT

Kształt elementu w nowej wersji został zoptymalizowany pod kątem łatwego montażu automatycznego, możliwości kontroli optycznej połączenia po lutowaniu oraz możliwości ciasnego upakowania wraz z innymi elementami na płytce drukowanej. Nowe wersje D-Sub SMT są kompatybilne z innymi komponentami montowanymi powierzchniowo, dzięki czemu możliwe jest uproszczenie kształtu płytki PCB, przekłada się to na nowe możliwości projektowe.

Złącze zapewnia stuprocentową koplanarność kontaktów (położenie w jednej płaszczyźnie), co zostało osiągnięte poprzez kombinację wysokiej jakości styków ze specjalnie zaprojektowanym złączem. Wersje proste złączy D-Sub SMT są dostępne w dwóch wykonaniach montażowych: z płaskimi pinami podstawy oraz z dwoma dodatkowymi pinami PIHIR, które służą polepszeniu wytrzymałości mocowania.

Czarny kolor złącza pozwala na dobre rozpoznawanie pozycji przez kamerę, dwa piny naprowadzające zabezpieczają złącze przed przesunięciem przed zakończeniem procesu montażu. Dodatkowo dostępny jest również uchwyt do 10-milimetrowych ssawek.

Złącza D-Sub SMT w wersji prostej dostępne są z kontaktami z zakresu od 9 do 37, ze śrubami lub wkładkami gwintowymi M3 lub 4-40 UNC. Złącza klasy 2 oraz 3 (performance level) dostępne są standardowo, możliwe jest również dostarczenie złączy klasy 1. Złącza dostarczane są na rolkach (140 szt.), inne możliwości pakowania dostępne są na zapytanie.

HARTING Polska
www.harting.pl

Zobacz również