Rodzina wtykowych złączy zaciskowych 15EDG, 2EDG Degsona

| Technika

Wtykowe listwy zaciskowe to zwyczajowa nazwa popularnych złączy wtyk-gniazdo służących do podłączania sygnałów do układów elektronicznych (zasilanie, elementy wykonawcze, czujniki). Duża popularność, jaką zyskały w ciągu ostatniej dekady wtykowe listwy zaciskowe zdecydowała o tym że produkty te stanowią obecnie ważną pozycję w ofercie firmy Degson.

Rodzina wtykowych złączy zaciskowych 15EDG, 2EDG Degsona

Ten typ złączy jest dzisiaj produkowany z klasycznym zaciskiem śrubowym, ale tak że z zaciskiem sprężyno wym, niewymagającym narzędzi do mocowania przewodu. Bogaty asortyment zawiera złącza proste i kątowe do montażu THT i SMT. Złącza takie zawierają wiele udogodnień takich jak elementy prowadzące zabezpieczające przed złym połączeniem, oznaczniki, pola probiercze, blokady uniemożliwiające rozłączenie, packi mocujące przewody.

Oferta Degsona

Firma Degson to przykład producenta dalekowschodniego, który w ostatnich latach stał się silnym graczem na światowym rynku złączy terminal-block. Elementy te można uznać w tym przypadku za przejaw specjalizacji. Istotną pozycję w ofercie tego wytwórcy są wtykowe złącza z zaciskami śrubowymi dla przewodów o rozmiarach od 0,08 mm² do 16 mm² o rastrach 3,50, 3,81, 5,0, 5,08, 7,5, 7,62 mm.

P.H. Semics sp. z o.o.
www.sklep.semics.pl

Dostępne nowe wydanie
Pobierz bezpłatnie