Anteny do IoT i nie tylko

| Technika

Embedded Antenna Design (EAD) oraz Antenova to dwie brytyjskie firmy zajmujące się projektowaniem i produkcją anten do komunikacji bezprzewodowej, w tym do aplikacji IoT, LoRa, LTE, telematyki, telemetrii i monitorowania, na licencjonowane i nielicencjonowane pasma częstotliwości. Zapraszamy do zapoznania się z krótkim przeglądem nowości w ofertach tych firm.

Anteny do IoT i nie tylko

Nowości firmy Antenova

Nową pozycją w ofercie firmy Antenova jest nowa antena dwupasmowa o nazwie Minuta. Pracuje w zakresie 2,4–2,5 GHz oraz 4,9–5,9 GHz, pozwalając na realizację komunikacji radiowej w standardzie Wi-Fi 802.11a/h/ j/n/p/ac. Jej atutem jest miniaturowa konstrukcja w formie elementu SMD pozwalająca na automatyczny montaż na płytkach drukowanych. Jako przeciwwaga wymagana jest niewielka płaszczyzna masy na PCB, dzięki czemu całość zajmuje niewiele miejsca i za pomocą kilku anten można stworzyć aplikację typu MIMO.

 
Rys. 1. Minuta

Antena pracuje w zakresie temperatur od –40°C do 140°C, waży 15 mg, pracuje z polaryzacją liniową jej maksimum wzmocnienia wynosi 1,6 dBi (2,4 GHz) oraz 4 dBi (5 GHz), a wartość średnia odpowiednio –2,5 dBi i –2,4 dBi. Maksymalny WFS to 2,2 oraz 1,97. Wymiary wynoszą 1×0,5×0,5 mm.

Antenova oferuje pełny zakres wsparcia projektowego i w zakresie testów RF aplikacji, aby pomóc klientom w szybkim wejściu z produktem na rynek. Istnieje możliwość wykonania zaawansowanych pomiarów w.cz. oraz strojenia. Inne propozycje anten SMD firmy pokazane zostały w tabeli.

 
Rys. 2. Button LTE
 
Rys. 3. C2LW

Nowości firmy EAD

Button LTE – kompaktowa antena z montażem śrubowym na zakres LTE to idealna propozycja do aplikacji LTE typu SISO pracujących w paśmie 700–2700 MHz, a także do rozwiązań IoT w standardach NB-IoT i LTE Cat M. Button występuje też w wersjach 868/915 MHz do urządzeń pr acujących w paśmie ISM i aplikacji LoRaWAN, a także w wykonaniu 24/58 (2,4 i 5 GHz).

Antena LTE-Stubby to szerokopasmowa antena 700–2700 MHz przeznaczona do mobilnych terminali LTE, gdzie wymagana jest mała i dyskretna antena zewnętrzna. Jest dostarczana ze złączami męskimi SMA-ST lub SMA-RA.

 
Rys. 4. MP-RTK
 
Rys. 5. HIGAIN-RTK
 
Rys. 6. LPO

C2LW – antena krążkowa MIMO LTE + Wi-Fi z promiennikami 2×700–2700 MHz 1×Wi-Fi w obudowie CPx. Antena ta dostępna jest z szeroką gamą kabli o różnych długościach i typach złączy. Jest przeznaczona do zastosowań typu automaty sprzedaży, reklamy cyfrowe i aplikacji transportowych.

MP-RTK – magnetyczna antena krążkowa do aplikacji GNSS pokrywająca częstotliwości GPS L1, L2, L5 oraz Glonass, Beidou i Galileo. Jest to solidna konstrukcja o wysokiej efektywności radiowej w formie krążka magnetycznego.

HIGAIN-RTK – antena zewnętrzna RTK GPS L1, L2, L5 o dużym zysku i GNSS przeznaczona do montażu na słupie. Jest to specjalistyczna antena do zastosowań w synchronizacji czasu.

LPO – modułowa antena wielopasmowa, w tym GNSS, LTE, Wi-Fi, 868, 915 i 450 MHz.

Eltronika jest autoryzowanym przedstawicielem i dystrybutorem tych producentów na rynkach: polskim, czeskim i słowackim.

 

Eltronika
tel. 22 751 97 44, www.eltronika.pl

Zobacz również